Filmy

Kolejne doniesienia: nowe planety, rycerze Ren i charakter Lando w Epizodzie IX

Star-Wars-episode-IX-kiedy-premiera

Dociera do nas coraz więcej informacji na temat Epizodu IX sagi Star Wars. Oczywiście nie należy ich traktować jako nic pewnego – to nieoficjalne i niepotwierdzone plotki, ale jeśli tu jesteście, pewnie doskonale wiecie, że do wszystkiego powinniśmy zachować spory dystans. Niemniej są to potencjalne spoilery, tak że jeśli jesteście wrażliwi nawet na być może nieprawdziwe informacje o filmie, zalecamy w tym momencie zamknąć kartę!

Uwaga! Poniżej znajdują się potencjalne spoilery z Epizodu IX!

Dzisiaj mamy dla Was komplet doniesień od Making Star Wars – portalu prowadzonego przez fanów, ale cieszącego się całkiem dobrą renomą i regularnie dostarczającego często okazujące się prawdą informacje oraz zdjęcia z planów zdjęciowych gwiezdnowojennych produkcji. Niektóre z nich pokrywają się z innymi, wcześniejszymi doniesieniami.

Podobno na ten moment wiadomo o trzech planetach, na których toczyć będzie się akcja filmu, jednak wciąż nie wiemy o nich wiele – mają to być nowe światy, przy czym jeden z nich będzie pustynny, jeden zarośnięty dżunglą, a ostatni bagienny.

Pojawić się mają rycerze Ren, o czym wspominaliśmy w poprzednim artykule, ale teraz wiemy na ich temat nieco więcej – okazuje się, że odpowiadać mają wyłącznie przed Kylo, nie przed Najwyższym Porządkiem, co stanowiłoby dobre wytłumaczenie ich nieobecności w ostatnich dwóch epizodach. Wygląda na to, że w Epizodzie IX dla odmiany odegrają jakąś rolę. Sam Kylo Ren natomiast ma na powrót otrzymać hełm naprawiony bliżej nieokreślonym (przynajmniej na razie) czerwonym spoiwem, które nada masce nieco odmiennego niż wcześniej wyglądu.

Wydaje się za to, że w kolejnych Gwiezdnych Wojnach nie zobaczymy postaci, które dotąd pojawiały się w epizodycznych rolach – nie zapowiada się, aby kolejny raz powróciła kapitan Phasma ani byśmy znowu mogli oglądać na ekranie Benicio del Toro (DJ w Ostatnim Jedi).

Niewykluczone także, że w nadchodzącym epizodzie małym powiewem świeżości będą zbroje szturmowców Najwyższego Porządku. Jeśli wierzyć doniesieniom, nie będą one już białe, a czerwone i gdzieniegdzie przeplecione czarnymi pasami. Zmian miałyby się doczekać również hełmy żołnierzy. Może to wiązać się z przejęciem władzy w organizacji przez Kylo i chęci przemodelowania jej na własną modłę, lecz są to wyłącznie nasze domysły.

Jak doskonale wiemy, w Epizodzie IX powróci wiele znajomych twarzy, a jedną z nich będzie Billy Dee Williams w roli Lando Calrissiana. Spośród powracających w nowej trylogii postaci, bohater ma być najwierniejszym obrazem siebie sprzed ponad 30 lat i niezmiennie trwać jako znany fanom Lando Calrissian – z charakterystycznymi dla siebie zachowaniami i ubiorami.

Ponownie podkreślamy, że żadnej z przedstawionych powyżej informacji nie należy traktować jako pewnej – choć niektóre z nich wydają się prawdopodobne i pokrywają się z innymi doniesieniami, wciąż bardzo mało wiemy o ostatnim rozdziale sagi Skywalkerów w reżyserii J.J. Abramsa… Być może jeszcze przez długi czas właśnie tak pozostanie. Wszystkiego na pewno dowiemy się za to w kinach, do których Epizod IX trafi już za niewiele ponad rok, bo 19 grudnia 2019.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.