Gwiezdne Wojny - HistorieWydarzenia

“Han Solo” bez szans na nominację do Oscara – zbyt późno wysłano zgłoszenie

han-solo-chewbacca

John Powell, kompozytor odpowiedzialny za muzykę (a przynajmniej jej większą część, bo autorem głównego motywu jest John Williams) w drugim spin-offie sagi Star Wars, być może miałby szansę przynajmniej na nominację do Oscara za swój wkład w film, jednak wiemy już, że z całą pewnością tej szansy nie otrzyma, ponieważ zgłoszenie zostało wysłane za późno.

Obok innych filmów, które nie załapały się choćby na etap rozpatrywania ich w kwestii nominacji, Solo jest jedynym, który nie został zgłoszony na czas. Z innych powodów szansę uczestnictwa w wyścigu po prestiżową nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową straciły między innymi Green Book czy The Other Side of the Wind, o czym dowiadujemy się dzięki Variety.

Han Solo cały czas pozostaje zatem box office’owym rozczarowaniem, a teraz do tego poszczycić może się również tytułem prawdziwego przegranego przyszłorocznego rozdania Oscarów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.