Gwiezdne Wojny - HistorieWydarzenia

„Han Solo” bez szans na nominację do Oscara – zbyt późno wysłano zgłoszenie

han-solo-chewbacca

John Powell, kompozytor odpowiedzialny za muzykę (a przynajmniej jej większą część, bo autorem głównego motywu jest John Williams) w drugim spin-offie sagi Star Wars, być może miałby szansę przynajmniej na nominację do Oscara za swój wkład w film, jednak wiemy już, że z całą pewnością tej szansy nie otrzyma, ponieważ zgłoszenie zostało wysłane za późno.

Obok innych filmów, które nie załapały się choćby na etap rozpatrywania ich w kwestii nominacji, Solo jest jedynym, który nie został zgłoszony na czas. Z innych powodów szansę uczestnictwa w wyścigu po prestiżową nagrodę za najlepszą ścieżkę dźwiękową straciły między innymi Green Book czy The Other Side of the Wind, o czym dowiadujemy się dzięki Variety.

Han Solo cały czas pozostaje zatem box office’owym rozczarowaniem, a teraz do tego poszczycić może się również tytułem prawdziwego przegranego przyszłorocznego rozdania Oscarów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.