Saga Star Wars

Według Marka Hamilla większość pracy na planie Epizodu IX jeszcze przed nim, omawia też zabezpieczenia przed przeciekami

Luke-Skywalker-1

Już od dłuższego czasu wiemy, że wcielający się w postać Luke’a Skywalkera legendarny Mark Hamill powróci w IX Epizodzie sagi Star Wars. Jak dowiadujemy się od samego aktora, prace nad filmem są teraz trzymane w jeszcze większej tajemnicy niż podczas procesu twórczego Przebudzenia Mocy.

Podczas tworzenia Epizodu VII egzemplarze scenariusza filmu drukowane były na specjalnym papierze, który nie pozwalał na kopiowanie i powielanie zawartych na nim treści. Jeśli wierzyć słowom Hamilla, teraz zabezpieczenia przed wyciekami zostały jeszcze bardziej wzmocnione – w niedawnym wywiadzie dla Entertainment Weekly aktor zdradził, że całkowicie zrezygnowano z przekazywania kopii scenariusza w ręce aktorów:

„W dzisiejszych czasach to jest jak praca dla jakiejś supertajnej organizacji rządowej, coś jak CIA. Przyślą mi poprawki scenariusza do Pragi na tym ciemnoczerwonym papierze, od którego czytania boli głowa.

Przyleci z nimi ktoś z wytwórni. Przyjdą, dadzą mi to do przeczytania i będą czekać aż skończę. Zero presji! Nie pozwolą mi tego nawet zachować na noc. Ale tak to teraz działa.”

Mark jest w tej chwili w trakcie nagrań do serialu Templariusze, gdzie wcieli się w rycerza Talusa (dlatego też przebywa obecnie w Pradze). Jednocześnie bierze też oczywiście udział w nagraniach do Epizodu IX, których większa część podobno jeszcze przed nim.

Jak pisze EW:

„Choć pracuje obecnie na praskim planie Templariuszy, Hamill powiedział, że większość nagrań do kolejnego filmu jeszcze przed nim (…).

Hamill dodał też, że spędził już tydzień na planie Epizodu IX i wróci tam jeszcze na kolejne nagrania, gdy tylko będzie miał przerwę w pracy nad Templariuszami.”

Premiera dziewiątej części sagi Gwiezdnych Wojen zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku. W ostatnim rozdziale najnowszej trylogii zobaczymy między innymi Johna BoyegęDaisy RidleyAdama Drivera, Marka Hamilla, Billy’ego Dee Williamsa oraz zmarłą w 2016 roku Carrie Fisher.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.