Wydarzenia

Gniazdo Sarlacca odkryte w Kanadzie

The-Sarlacc-Pit-from-Return-of-the-Jedi

Jeśli kiedykolwiek chcieliście odwiedzić Tatooine oraz poczuć się jak Boba Fett z Powrotu Jedi, to teraz możecie to zrobić i nie musicie nawet opuszczać w tym celu Ziemi. Naukowcy z kanadyjskiego Ministerstwa Środowiska i Zmian Klimatycznych odkryli bowiem jaskinię, która ich zdaniem przypomina znane z VI Epizodu Gniazdo Sarlacca – i dokładnie tak ją nazwali.

Jak donosi portal CBC News, jaskinia Sarlacc Pit mieści się w położonym w Kolumbii Brytyjskiej Well Gray Provincial Park i może poszczycić się imponującymi rozmiarami, ponieważ ma około 60 metrów szerokości, 100 długości i 135 głębokości. Odkryto ją podczas lotu helikopterem, którego celem było dokonanie spisu liczebności żyjących na tym obszarze karibu.

Za sprawą poniższego materiału wideo sami możecie przekonać się o rozmiarach jaskini:

https://youtu.be/VYMcVw84KYE

Znalezisko niemal natychmiast skojarzyło się naukowcom z miejscem egzekucji dokonywanych na polecenie Hutta Jabby, mieszczącym się na Morzu Wydm.

Gniazdo Sarlacca (ang. Sarlacc Pit) to póki co robocza nazwa. Jaskinia czeka jeszcze na nadanie oficjalnej nazwy, co stanie się dopiero po konsultacjach z Indianami kanadyjskimi…

Oby byli wśród nich fani Star Wars.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.