FilmyKsiążki i komiksy

Najnowszy zeszyt komiksu „Darth Vader” prawdopodobnie ujawnia, kto jest ojcem Anakina Skywalkera!

anakin-skywalker-01

Dla każdego fana sagi Gwiezdnych Wojen jedną z największych tajemnic owego uniwersum była tożsamość ojca Anakina Skywalkera. Do tej pory wiedzieliśmy jedynie, że Shmi Skywalker zaszła w ciążę przy udziale Mocy, ale nie było jasne, czy był to skutek działań samej Mocy, czy też miał w tym udział jakiś jej użytkownik. Najnowszy numer serii komiksowej Darth Vader prawdopodobnie w końcu wyjaśnia jedną z największych zagadek świata Star Wars!

Nowy zeszyt komiksu Darth Vader częściowo potwierdził słowa Shmi, dodając jednak do nich niezwykle istotny szczegół na temat samego poczęcia – to nie wola Mocy stworzyła Anakina, a była ona jedynie narzędziem w rękach samego Dartha Sidiousa (czyli przyszłego Imperatora Palpatine’a)! Sidious najwyraźniej wykorzystał energię Ciemnej Strony Mocy do poczęcia dziecka, które później Qui-Gon Jinn uznał za Wybrańca.

Powyższe rewelacje mogą prowadzić do konkluzji, że to Palpatine jest w pewnym sensie „ojcem” Anakina Skywalkera.

star-wars-darth-vader-marvel

Opisywana sekwencja wydaje się wyraźnym nawiązaniem do sceny z Gwiezdnych Wojen: Zemsty Sithów i historii opowiadanej przez Palpatine’a w operze, której głównym bohaterem jest Darth Plagueis. Dzięki niej wiemy, że Sith nauczył się manipulować Mocą w taki sposób, by kreować życie. Wiemy również, że Sidious zamordował swojego mistrza zaraz po tym, jak posiadł jego tajemną wiedzę.

Warto oczywiście pamiętać, że w niekanonicznej już książce Darth Plagueis tytułowy Lord Sithów i jego młody uczeń – Palpatine – także starali się użyć Mocy, by wykreować życie, jednak sądzili, że ich plany spaliły na panewce. Później Sidious dowiedział się o poczęciu dziecka poprzez Moc, co miało być sugestią, że zamiary Sithów jednak się powiodły. Najnowszy komiks eliminuje Plagueisa jako ojca Anakina, ale prawdopodobnie potwierdza, że wykreował go Palpatine.

Powyższe wydarzenia, jeśli nie są tylko urojeniami w wizjach Vadera, powinny całkowicie zmienić nasze spojrzenie na Trylogię Prequeli oraz całą sagę Gwiezdnych Wojen. Świadomość, że to Darth Sidious przyłożył rękę do poczęcia Skywalkera redefiniuje wiele decyzji bohaterów i związanych z nimi konsekwencji.

Stawia to też w innym świetle wydarzenia z opisanego przez nas niedawno komiksu o Qui-Gon Jinnie i jego drodze ku poznaniu różnych oblicz Mocy.

Podobne posty

4 komentarzy

  1. Na tych kadrach widać przecież Shmi w zaawansowanej ciąży,w jaki sposób ma się to odnosić do poczęcia Anakina?

  2. Palpatine zabił Plageuisa zanim posiadł cała jego wiedzę, jest o tym i w książce jak i w filmie, gdy rozmawia z Anakinem w teatrze, mówiąc o tym że być może uda im się posiąść moc tworzenia życia jeśli razem będą współpracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.