Filmy

Poznaliśmy długość przeskoku czasowego pomiędzy „Ostatnim Jedi” a Epizodem IX

Star-Wars-Episode-9-logo-Rey-Daisy-Ridley

Jak dotąd tradycją było, że każdy kolejny epizod sagi Star Wars rozgrywał się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu lat po wydarzeniach z poprzedniego. Wyjątkiem od tej reguły stał się Ostatni Jedi w reżyserii Riana Johnsona, który osadzony został zaraz po wydarzeniach znanych z Przebudzenia Mocy. Wygląda jednak na to, że Epizod IX powróci do dawnych tradycji – dzięki Empire Magazine wiemy już, kiedy dokładnie rozgrywać się będzie fabuła finału sagi Skywalkerów.

Magazyn Empire w swoim najnowszym numerze dostarcza nam jedną z pierwszych potwierdzonych informacji na temat filmu J.J. Abramsa (potwierdzonych, ponieważ artykuły na łamach magazynu pojawiają się za zgodą Lucasfilmu/Disneya). Jak dowiadujemy się z nowego numeru, który do tradycyjnej sprzedaży trafi już 27 grudnia, akcja dziewiątej części rozgrywać się będzie rok po finale Ostatniego Jedi.

Do pewnego stopnia rewelacje te pokrywają się z przypuszczeniami sprzed kilku miesięcy – na podstawie wypowiedzi Johna Boyegi, która odnosiła się do nowej fryzury Finna, można było założyć, że Epizod IX rozegra się przynajmniej kilka miesięcy po The Last Jedi. Teraz wiemy już, że będzie to okrągłe 12 miesięcy.

Premiera Epizodu IX zaplanowana jest na 19 grudnia 2019 roku. Za reżyserię filmu odpowiada J.J. Abrams, który razem z Chrisem Terrio napisał także jego scenariusz. W rolach głównych wystąpią m.in.: Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Mark Hamill, Billy Dee Williams oraz Carrie Fisher.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.