Książki i komiksySaga Star Wars

Nowy zeszyt komiksu “Darth Vader” bezpośrednio łączy Kylo Rena i Dartha Vadera

Kylo-Ren-Darth-Vader-Comic

Nie jest tajemnicą, że większość czynów Kylo Rena inspirowana jest dokonaniami jego dziadka, Dartha Vadera. Najnowszy komiks z serii Darth Vader mógł jednak potwierdzić coś, co prawdopodobnie rozwinie wątek więzi między Benem Solo a Anakinem Skywalkerem jeszcze bardziej – łączy on martwego Sitha bezpośrednio z jego wnukiem.

Fani, którzy zdążyli już zapoznać się z zeszytem Darth Vader #25, z pewnością zauważyli, jak ogromny wpływ może on mieć na obecny oraz przyszły rozwój kanonu Gwiezdnych Wojen – jest to potencjalnie jeszcze ważniejszy przełom w historii uniwersum, niż potwierdzenie tożsamości “ojca” Anakina Skywalkera. Opisywany zwrot akcji ma szansę całkowicie zmienić sposób, w jaki patrzymy dziś na Ostatniego Jedi i kolejną część sagi Star Wars, czyli Epizod IX.

Komiks ujawnił bowiem, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych kwestii Kylo Rena mogła zostać mu przekazana przez… Dartha Vadera!

Jak wiemy z poprzednich zeszytów komiksowej serii o Vaderze, tytułowy Lord Sithów (z pomocą starożytnego Sitha o imieniu Momin) zbudował na Mustafarze zamek, by móc dzięki niemu dostać się do świata umarłych. Położone pomiędzy wymiarami miejsce miało umożliwić mu wpłynięcie na wydarzenia z przeszłości. Vader chciał w ten sposób uratować swoją ukochaną – Padmé Amidalę – przed śmiercią, którą mogliśmy zobaczyć w Zemście Sithów.

Star-Wars-Darth-Vader-Comic-Kylo

Darth-Vader-Comic-Kylo-Ren-Quote

Naszemu bohaterowi ostatecznie udaje się dotrzeć* do swojej dawnej miłości, lecz dostępu do Amidali bronią duchy rycerzy Jedi. Złowroga personifikacja Vadera musi stoczyć z nimi walkę i to podczas tego starcia możemy wyczytać z kart komiksu słowa, które są zaskoczeniem chyba dla każdego fana:

“Daj przeszłości umrzeć. Jeśli musisz, zabij ją.” 

Kylo Ren wypowiada to zdanie w kierunku Rey, co ma miejsce chwilę po walce stoczonej przez nich w sali tronowej Snoke’a (w trakcie wydarzeń z Ostatniego Jedi).

Najważniejsze pytanie, jakie powinniśmy sobie teraz zadać, brzmi: Czy tę charakterystyczną kwestię Vader usłyszał od kogoś innego, a później w jakiś sposób przekazał swojemu wnukowi, czy też były to słowa samego Kylo Rena? Pamiętajmy, że duch Anakina znalazł się w miejscu osadzonym poza czasem i przestrzenią, gdzie mogło wydarzyć się praktycznie wszystko, więc usłyszenie głosu nienarodzonego jeszcze Bena Solo wydaje się dość prawdopodobne.

Na odpowiedź przyjdzie nam zapewne trochę poczekać.

Z drugiej strony, kto wie, być może poznamy ją podczas seansu dziewiątej części Gwiezdnych Wojen, która jest przecież zwieńczeniem sagi Skywalkerów, a zatem powinna przynieść ze sobą rozwiązanie wielu wątków oraz tajemnic.

*Jak możecie się domyślić, Vaderowi nie udaje się uratować Padmé, ale szczegółów tego wątku nie będziemy tu zdradzać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.