FilmyKsiążki i komiksy

Nowy zeszyt komiksu „Darth Vader” bezpośrednio łączy Kylo Rena i Dartha Vadera

Kylo-Ren-Darth-Vader-Comic

Nie jest tajemnicą, że większość czynów Kylo Rena inspirowana jest dokonaniami jego dziadka, Dartha Vadera. Najnowszy komiks z serii Darth Vader mógł jednak potwierdzić coś, co prawdopodobnie rozwinie wątek więzi między Benem Solo a Anakinem Skywalkerem jeszcze bardziej – łączy on martwego Sitha bezpośrednio z jego wnukiem.

Fani, którzy zdążyli już zapoznać się z zeszytem Darth Vader #25, z pewnością zauważyli, jak ogromny wpływ może on mieć na obecny oraz przyszły rozwój kanonu Gwiezdnych Wojen – jest to potencjalnie jeszcze ważniejszy przełom w historii uniwersum, niż potwierdzenie tożsamości „ojca” Anakina Skywalkera. Opisywany zwrot akcji ma szansę całkowicie zmienić sposób, w jaki patrzymy dziś na Ostatniego Jedi i kolejną część sagi Star Wars, czyli Epizod IX.

Komiks ujawnił bowiem, że jedna z najbardziej rozpoznawalnych kwestii Kylo Rena mogła zostać mu przekazana przez… Dartha Vadera!

Jak wiemy z poprzednich zeszytów komiksowej serii o Vaderze, tytułowy Lord Sithów (z pomocą starożytnego Sitha o imieniu Momin) zbudował na Mustafarze zamek, by móc dzięki niemu dostać się do świata umarłych. Położone pomiędzy wymiarami miejsce miało umożliwić mu wpłynięcie na wydarzenia z przeszłości. Vader chciał w ten sposób uratować swoją ukochaną – Padmé Amidalę – przed śmiercią, którą mogliśmy zobaczyć w Zemście Sithów.

Star-Wars-Darth-Vader-Comic-Kylo

Darth-Vader-Comic-Kylo-Ren-Quote

Naszemu bohaterowi ostatecznie udaje się dotrzeć* do swojej dawnej miłości, lecz dostępu do Amidali bronią duchy rycerzy Jedi. Złowroga personifikacja Vadera musi stoczyć z nimi walkę i to podczas tego starcia możemy wyczytać z kart komiksu słowa, które są zaskoczeniem chyba dla każdego fana:

„Daj przeszłości umrzeć. Jeśli musisz, zabij ją.” 

Kylo Ren wypowiada to zdanie w kierunku Rey, co ma miejsce chwilę po walce stoczonej przez nich w sali tronowej Snoke’a (w trakcie wydarzeń z Ostatniego Jedi).

Najważniejsze pytanie, jakie powinniśmy sobie teraz zadać, brzmi: Czy tę charakterystyczną kwestię Vader usłyszał od kogoś innego, a później w jakiś sposób przekazał swojemu wnukowi, czy też były to słowa samego Kylo Rena? Pamiętajmy, że duch Anakina znalazł się w miejscu osadzonym poza czasem i przestrzenią, gdzie mogło wydarzyć się praktycznie wszystko, więc usłyszenie głosu nienarodzonego jeszcze Bena Solo wydaje się dość prawdopodobne.

Na odpowiedź przyjdzie nam zapewne trochę poczekać.

Z drugiej strony, kto wie, być może poznamy ją podczas seansu dziewiątej części Gwiezdnych Wojen, która jest przecież zwieńczeniem sagi Skywalkerów, a zatem powinna przynieść ze sobą rozwiązanie wielu wątków oraz tajemnic.

*Jak możecie się domyślić, Vaderowi nie udaje się uratować Padmé, ale szczegółów tego wątku nie będziemy tu zdradzać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.