Filmy

Brat Carrie Fisher pozytywnie o pośmiertnej roli aktorki w Epizodzie IX

carrie-fisher-leia-star-wars-episode-ix

Śmierć Carrie Fisher pod koniec 2016 roku wywołania falę smutku i wstrząśnięcia u dużej grupy fanów sagi Star Wars, w której aktorka wcielała się w postać Lei Organy. Spowodowała ona też lawinę pytań o to, co dalej. Rok później okazało się, że bohaterka nie została uśmiercona w Ostanim Jedi, przez co pojawiały się liczne spekulacje dotyczące jej dalszego losu. Po fanowskich rozważaniach odnoszących się do obsadzenia w roli kogoś innego, uśmiercenia Lei poza ekranem bądź przywróceniu Fisher za pomocą efektów cyfrowych, jak miało to miejsce z Peterem Cushingiem w Łotrze 1, Lucasfilm w końcu ogłosił, iż w Epizodzie IX użyte zostaną nakręcone na potrzeby poprzednich filmów, niewykorzystane materiały. Pomysł wydaje się karkołomny, ale wciąż pozostaje chyba najlepszą z możliwych opcji, a brat zmarłej aktorki, Todd Fisher, zapewnia, że jego realizacja przebiega doskonale.

W ostatnim wywiadzie udzielonym Good Morning America, Fisher posunął się do stwierdzenia sugerującego, że nie będzie widać żadnej różnicy między scenami stworzonymi od zera na potrzeby filmu J.J. Abramsa a nakręconymi już wcześniej scenami z udziałem Carrie:

„Jest wiele minut materiału. I to nie tylko wyrzuconych z innych filmów. Ta nowa, nieużyta dotąd zawartość może zostać wpleciona w historię. To będzie porządny kopniak dla każdego. Będzie wyglądać, jakby właśnie tak miało być. Jakby zostało nakręcone wczoraj.”

Nie wiemy, ile czasu ekranowego w Epizodzie IX otrzyma postać Carrie Fisher, ale „wiele minut” brzmi obiecująco. Wszystkiego jednak dowiemy się rzecz jasna dopiero w kinach, do których ostatni rozdział sagi Skywalkerów trafi już w grudniu przyszłego roku, a część informacji zapewni nam także kampania promocyjna filmu, która według doniesień wystartować może już wkrótce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.