Filmy

Mistrz Łamania Kodów pierwotnie miał mieć większą rolę w „Ostatnim Jedi”

last-jedi-master-codebreaker

Ostatni Jedi wprowadził do uniwersum Gwiezdnych Wojen wiele nowych postaci, takich jak Rose Tico i DJ, ale nie zabrakło również krótkich scen z udziałem znanych bohaterów, jak choćby Mistrza Yody. Przez kilka chwil mogliśmy też spotkać postać znaną jako Mistrz Łamania Kodów, w którego wcielił się Justin Theroux. W niedawnym wywiadzie dla CinemaBlend aktor potwierdził, że gdy początkowo zwracano się do niego w sprawie niewielkiej roli, miała ona być znacznie dłuższa niż to, co ostatecznie zobaczyliśmy na ekranach kin.

„Rian [Johnson – przyp. red.] zadzwonił do mnie kilka lat przed rozpoczęciem prac i powiedział: „Hej, jest taka postać i bla, bla, bla.” Myślę, że w miarę upływu czasu rola mojego bohatera została zredukowana, ponieważ musieli ograniczyć się do tego, co było najważniejsze. Potem Rian zadzwonił do mnie w ostatniej chwili – szczerze mówiąc, trochę zapomniałem o tej roli – więc zadzwonił do mnie w ostatniej chwili i powiedział: „Cześć, tak w zasadzie to będzie tylko cameo. Nadal chciałbyś przyjść i zagrać tę rolę?” I pomyślałem wtedy: „Jasne, to byłoby… No pewnie, że tak!”

W filmie Maz Kanata radzi Finnowi i Rose, żeby znaleźli Mistrza Łamania Kodów, który pomoże im przedostać się na okręt flagowy Najwyższego Porządku. Bohaterowie zostali jednak zatrzymani przez władze Canto Bight dokładnie wtedy, gdy dostrzegli poszukiwanego jegomościa. Cała niefortunna sytuacja doprowadziła ostatecznie do spotkania DJ-a, w którego wcielił się Benicio del Toro.

Theroux nie dodał nic więcej na temat oryginalnej roli swojej postaci, choć możliwe, że DJ w ogóle nie pojawił we wcześniejszych wersjach scenariusza. Gdyby pozostawiono ten wątek w pierwotnym stanie, to najprawdopodobniej Mistrz Łamania Kodów towarzyszyłby Finnowi i Rose na pokładzie Supremacy.

Aktor znany z serialu Pozostawieni miał zatem niewielkie cameo w VIII Epizodzie, co w ostatnich latach stanowi swego rodzaju trend dla filmów spod szyldu Gwiezdnych Wojen. Przebudzenie Mocy także wprowadziło na ekran kilka znanych „twarzy”, takich jak Daniel Craig i Simon Pegg, choć określenie „twarze” nie jest tu zbyt adekwatne, ponieważ pierwszy z aktorów przebrany był za szturmowca, a drugi wcielił się w Unkara Plutta. Theroux był podekscytowany nie tylko samym zaangażowaniem w prace nad ósmą częścią, ale bardziej tym, że jego twarz była widoczna.

„Są ludzie, którzy daliby się pokroić, żeby tylko założyć strój szturmowca, więc było to dla mnie coś wspaniałego, że dostałem rolę, która wiązała się z czymś więcej – z niezapomnianą sceną z kasyna. Obecność na planie jest… Jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen i było to dla mnie spełnienie marzeń z dzieciństwa.”

Choć jest bardzo prawdopodobne, że Mistrz Łamania Kodów przeżył wydarzenia z Ostatniego Jedi, to raczej nie powinniśmy spodziewać się, by postać ta miała odegrać jakąś rolę w powstającym właśnie Epizodzie IX, który na ekrany kin trafi w grudniu 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.