FilmySeriale

Hondo Ohnaka w Epizodzie IX? Coraz więcej na to wskazuje

Hondo-Ohnaka-Batuu

Każdy, kto oglądał kanoniczne seriale animowane, takie jak Wojny Klonów i Rebelianci, bardzo dobrze zna postać Hondo Ohnaki. Nie jest też tajemnicą, że spora część fandomu wręcz uwielbia żartobliwego pirata i chętnie zobaczylibyśmy go w innych produkcjach ze świata Star Wars.

Jego historia jest bardzo długa, więc wszystkim, którzy nie mieli okazji poznać Hondo, radzimy nadrobić zaległości – najlepiej poprzez obejrzenie wspomnianych wcześniej gwiezdnowojennych seriali.

Hondo z pewnością będzie jednym z bohaterów parków rozrywki Galaxy’s Edge. Zwiastun i inne materiały promocyjne opublikowane przez Disney pokazały nam, że powstają kostiumy poświęcone tej postaci, powiązanej w jakiś sposób z planetą Batuu (na której osadzone będą wydarzenia z disneyowskich parków). Gdy wczytamy się w niektóre fragmenty Wookieepedii, okaże się, że w czasie bitwy na Crait Ohnaka przebywa w położonym na Batuu Black Spire Outpost, gdzie wylądować ma Sokół Millennium i jego załoga (składająca się z ocalałych członków Ruchu Oporu).

Jak już wiemy z wcześniejszych oficjalnych wieści, wszelkie wydarzenia fabularne, które przedstawione będą w parkach Galaxy’s Edge, mają być kanoniczne i w mniejszym bądź większym stopniu powiązane z Epizodem IX (zobacz zwiastun Rise of the Resistance). To zaś sprawia, że pojawianie się Ohnaki w finale sagi Skywalkerów miałoby mocne podstawy fabularne.

Jeśli zastanawiacie się, czy Hondo w ogóle mógłby dożyć od Wojen Klonów aż do czasów Sequelowej Trylogii, to odpowiedź brzmi: tak. Jego rasa jest znacznie bardziej długowieczna niż ludzie.

Dodatkowym potwierdzeniem dla opisywanych powyżej domysłów może być twitterowy wpis Matta Martina z Lucasfilm Story Group, który potwierdził, że rok 2019 będzie bardzo dobrym czasem dla starego pirata:

Hando Ohnaka

„Każdego dnia modlę się o samodzielny film z Hondo w roli głównej. Ten koleś jest po prostu zabawną postacią i zawsze mnie rozbraja.

Nie liczyłbym na [samodzielny – przyp. red.] film, ale 2019 będzie dobrym rokiem dla Hondo!”

Postać pokroju Hondo, z jego doświadczeniem, kontaktami w przestępczym półświatku i zdolnościami, może stać się cennym zasobem dla Lei Organy oraz Ruchu Oporu. Pomimo bycia piratem i zachłannym oszustem, Ohnaka zawsze miał „serce po właściwej stronie”, co sprawiało, że zazwyczaj sprzymierzał się z „tymi dobrymi”. Czy faktycznie zobaczymy go w Epizodzie IX? Do czasu oficjalnego potwierdzenia możemy się tego jedynie domyślać, ale wiele na to wskazuje.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.