Gry

Zapowiedziano zamknięcie serwerów gry „Star Wars: Force Arena”

star-wars-force-arena-1

Jak podaje w swoim oficjalnym oświadczeniu studio Netmarble, serwery gry Star Wars: Force Arena niebawem mają zostać zamknięte.

Star Wars: Force Arena to wydana 12 stycznia 2017 roku mobilna gra z gatunku moba (dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS), osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł nie posiada żadnej warstwy fabularnej, a jego najważniejszym aspektem są rozgrywki sieciowe pomiędzy graczami, którzy mogą przy tym korzystać z całej gamy bohaterów i antagonistów świata Star Wars.

Przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za stworzenie pozycji na urządzenia mobilne jeszcze w grudniu przekazał na forum gry oświadczenie o zamknięciu serwerów, które zaplanowano na 19 marca 2019 roku:

„Gdy wystartowaliśmy ze Star Wars™: Force Arena niemal dwa lata temu, chcieliśmy zapewnić możliwie najlepsze i najbardziej angażujące doświadczenie dla graczy mobilnych. Gra zawierała najbardziej ikonicznych bohaterów i lokacje z uniwersum Star Wars™, dzięki którym przenieśliśmy się do odległej galaktyki. Niestety, przyszedł czas, byśmy poszli w swoją stronę, w związku z czym musieliśmy podjąć trudną decyzję o zakończeniu wsparcia dla Star Wars™: Force Arena.”

Wszelkie mikropłatności zostały zablokowane, a do czasu wyłączenia serwerów gracze mogą wykorzystać kryształy i kredyty przypisane do ich kont.

Co może być przyczyną takiej decyzji, podjętej niecałe dwa lata od startu gry? Informacji na ten temat nie zawarto w oświadczeniu, ale z wypowiedzi wielu graczy i streamerów wynika, że twórcy od pewnego czasu zaczęli implementować agresywne mechaniki mikropłatności, które mogły wpłynąć na spory spadek zainteresowania tytułem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.