Gry

Zapowiedziano zamknięcie serwerów gry “Star Wars: Force Arena”

star-wars-force-arena-1

Jak podaje w swoim oficjalnym oświadczeniu studio Netmarble, serwery gry Star Wars: Force Arena niebawem mają zostać zamknięte.

Star Wars: Force Arena to wydana 12 stycznia 2017 roku mobilna gra z gatunku moba (dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS), osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł nie posiada żadnej warstwy fabularnej, a jego najważniejszym aspektem są rozgrywki sieciowe pomiędzy graczami, którzy mogą przy tym korzystać z całej gamy bohaterów i antagonistów świata Star Wars.

Przedstawiciel firmy odpowiedzialnej za stworzenie pozycji na urządzenia mobilne jeszcze w grudniu przekazał na forum gry oświadczenie o zamknięciu serwerów, które zaplanowano na 19 marca 2019 roku:

“Gdy wystartowaliśmy ze Star Wars™: Force Arena niemal dwa lata temu, chcieliśmy zapewnić możliwie najlepsze i najbardziej angażujące doświadczenie dla graczy mobilnych. Gra zawierała najbardziej ikonicznych bohaterów i lokacje z uniwersum Star Wars™, dzięki którym przenieśliśmy się do odległej galaktyki. Niestety, przyszedł czas, byśmy poszli w swoją stronę, w związku z czym musieliśmy podjąć trudną decyzję o zakończeniu wsparcia dla Star Wars™: Force Arena.”

Wszelkie mikropłatności zostały zablokowane, a do czasu wyłączenia serwerów gracze mogą wykorzystać kryształy i kredyty przypisane do ich kont.

Co może być przyczyną takiej decyzji, podjętej niecałe dwa lata od startu gry? Informacji na ten temat nie zawarto w oświadczeniu, ale z wypowiedzi wielu graczy i streamerów wynika, że twórcy od pewnego czasu zaczęli implementować agresywne mechaniki mikropłatności, które mogły wpłynąć na spory spadek zainteresowania tytułem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.