Seriale

Disney nie planuje produkcji filmów Star Wars na platformę Disney+

disney-plus

Od chwili, w której zapowiedziano powstanie platformy streamingowej Disney+ oraz stworzenie na jej potrzeby produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen, wiele osób zastanawiało się, co ten fakt oznacza dla uniwersum Odległej galaktyki. Spekulowano, że byłaby to dobra okazja do wyprodukowania średniobudżetowych filmów pełnometrażowych, które stanowiłyby ciekawe uzupełnienie dla pojawiających się w kinach filmów o wysokim budżecie. Dziś wiemy już, że Disney i Lucasfilm nie planują takiego ruchu.

CEO Disneya, Bob Iger, w niedawnym wywiadzie dla serwisu Barron’s zaprzeczył sugestiom o tym, że – prócz seriali aktorskich – Disney+ powinno oferować w swojej bibliotece również ekskluzywne filmy spod szyldu Star Wars:

„Nasze studio produkuje od ośmiu do dziesięciu filmów rocznie, a ich budżet jest duży – mam nadzieję, że będą to kasowe produkcje, które, jak sądzimy, powinny znaleźć się przede wszystkim na dużym ekranie. Nie chcemy żadnego z nich umieszczać na wyłącznie tej platformie. (…)”

Dalej Bob Iger mówi:

„Prawie każdy film, który tworzy nasze studio, wart jest ponad 100 milionów dolarów, a my nie zamierzamy robić produkcji o takim rozmachu dla usługi streamingowej. Chcemy znacząco zainwestować w seriale telewizyjne, będziemy też robić filmy o wyższym budżecie, ale nic w tym stylu. Nie zrobilibyśmy filmu o Gwiezdnych Wojnach wyłącznie na tę platformę. Kiedy wszyscy idą w weekend na nasz film, który pierwszego dnia zarabia 200 milionów dolarów, powstaje wokół niego szum, co jeszcze bardziej zwiększa jego wartość. Podoba nam się to. Ostatecznie filmy, które tworzymy, i tak z czasem trafią do usługi [streamingowej – przyp. red.].”

Tym samym wypowiedź CEO Disneya zamyka wszelkie spekulacje na temat ewentualnych „pełnomentrażówek” ze świata Star Wars, produkowanych wyłącznie z myślą o Disney+. W tej kategorii będziemy mogli spodziewać się jedynie kinowych filmów, a w domowym zaciszu obejrzymy powstające seriale aktorskie. 

Do tej pory zapowiedziano stworzenie dwóch serii – The Mandalorian oraz cyklu telewizyjnego o Cassianie Andorze. Pierwsza z wymienionych zadebiutuje wraz z nową platformą streamingową pod koniec 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.