Filmy

Podarunki dla załogi Epizodu IX mogą zdradzać szczegóły filmu

Star-Wars-Episode-9-logo-Rey-Daisy-Ridley

Dzięki portalowi Star Wars News Net zobaczyć możemy trafiające od niedawna do sieci fotografie świątecznych upominków, które otrzymali pracownicy zatrudnieni przez Bad Robot – wytwórni, której właścicielem jest odpowiedzialny za reżyserię Epizodu IX J.J. Abrams. Opatrzone są również notką od filmowca stojącego za sterami przedsięwzięcia we własnej osobie i podpisane nazwiskami Kathleen Kennedy, Michelle Rejwan i Calluma Greene’a. O ile pierwsza z nich nie zdradza za wiele, na drugiej widać dodatkowe pamiątki z planu zdjęciowego, które mogą stanowić wskazówki dotyczące filmowych lokacji.

Episode IX

„Droga obsado i załogo Epizodu IX: nie ma słów, aby odpowiednio wyrazić naszą wdzięczności i podziw – wasza praca była spektakularna i podeszliście do niej z życzliwością i szacunkiem. Nie ma słów, ale są kurtki!”

Gf’s brother worked first unit on Episode XI (Trixie) and gifted me this little haul for Christmas 😎 from StarWars

W dwóch słoiczkach znajduje się jasny piasek oraz czarne kamyczki lub nasiona (nazwane zostały fasolkami, jednak ich wygląd nie jest wcale jednoznaczny), do których autor/ka posta na Reddicie ponownie odniósł/odniosła się w odpowiedzi na liczne pytania.

„Dla tych, którzy pytają o butelki: piasek pochodzi ze świętego miejsca na znanej planecie. Fasolki mają coś wspólnego z „pożeraczem Jedi” [„a Jedi eater”], cokolwiek to znaczy. Wszystko wyjaśni się w grudniu. Pomijając wszystkie umowy poufności, i tak nie wiem nic więcej, poza tym, że to jedne z najfajniejszych prezentów, jakie kiedykolwiek otrzymałem/am!”

Piasek ze znanej widzom planety pochodzi najprawdopodobniej z jednego z trzech światów: Tatooine, Jakku lub Jedhy, jednak na razie nic nie wskazuje na jakiekolwiek konkrety. Jakąś wskazówką może być wzmianka o „świętym miejscu”, ale to pozostawimy już dla Waszej interpretacji. Zawartość drugiego naczynia natomiast nawet po wyjaśnieniu nie za wiele podpowiada.

Choć oczywiście nie należy tego zakładać, niewykluczone, że dla części ekipy te podarunki były jednocześnie prezentami na pożegnanie z Gwiezdnymi Wojnami – prace na planie Epizodu IX powinny pomału dobiegać końca (według początkowych przewidywań zdjęcia zakończyć mają się w okolicach lutego) i możliwe, że część załogi powoli opuszcza już plan zdjęciowy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.