Gry

EA rzekomo anulowało produkcję gry Star Wars z otwartym światem

ragtag
Rysunek koncepcyjny z anulowanego projektu Ragtag

Jeszcze w 2017 roku informowaliśmy Was o zamknięciu przez EA studia Visceral Games i anulowaniu tworzonej przez nie fabularnej gry Star Wars, znanej w tamtym czasie pod roboczą nazwą Project Ragtag. Jakiś czas później pozostałości projektu trafiły do studia EA Motive Vancouver, które miało wykorzystać je do opracowania zupełnie nowej gry z otwartym światem (nadano jej kryptonim Orca). Jak dowiadujemy się z najnowszych doniesień serwisu Kotaku, EA rzekomo anulowało tworzenie również tego tytułu, wciąż będącego w dość wczesnej fazie rozwoju.

W swoim najnowszych artykule Jason Schreier z Kotaku, powołując się na trzy niezależne źródła powiązane z ekipą produkcyjną, przekazał, że wydawca zdecydował o zamknięciu projektu Orca, czego przyczyną ma być cięcie kosztów.

Co więcej, okazuje się, że w miejsce zamkniętej produkcji zaplanowano wypuszczenie innej gry ze świata Star Wars, której tworzenie ma trwać znacznie krócej i kosztować mniej, a jej premierę przewiduje się na rok 2020 (Orca była przedsięwzięciem na co najmniej kilka najbliższych lat).

Poznaliśmy też szczegóły anulowanego tytułu. Głównym bohaterem miał być łowca nagród, a gracz miał mieć swobodę podróżowania przez zróżnicowane planety i podejmowania współpracy z wieloma frakcjami ze świata Gwiezdnych Wojen.

Najbliższą grą, której wydanie nie jest już raczej zagrożone, gdyż jej premiera ma nastąpić w tym roku, jest Jedi: Fallen Order. Co jednak będzie później? Tego nie wiemy, ale być może nie byłoby najgorszym rozwiązaniem, gdyby możliwość tworzenia gier ze świata Star Wars posiadało więcej wydawców niż tylko Electronic Arts, które w ciągu ponad 6 lat posiadania praw do marki wydało zaledwie dwa tytuły AAAStar Wars: Battlefront i Star Wars: Battlefront II.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.