Książki i komiksy

Jar Jar Binks z mieczem świetlnym w najnowszym komiksie

jar-jar-binks-comic

Odkąd po raz pierwszy pojawił się w 1999 roku w Mrocznym Widmie, Jar Jar Binks stał się swoistym workiem treningowym dla sporej części fandomu Star Wars. Wraz z rozwojem postaci w kolejnych filmach Prequelowej Trylogii pośród fanów zaczęły krążyć teorie, sugerujące, że to Jar Jar tak naprawdę jest Mrocznym Lordem Sithów, który steruje całą intrygą przedstawioną w filmach. Choć na prawdziwość tej tezy nie ma twardych dowodów, to stała się ona niezwykle popularna – do tego stopnia, że po 20 latach twórcy komiksów ze świata Star Wars postanowili odnieść się do niej w dość specyficzny i prześmiewczy sposób.

W wydanym przez Marvel komiksie Star Wars: Age of Republic Special #1, skupiającym się na przygodach kilku dobrze znanych postaci, takich jak Mace Windu, Asajj Ventress, oraz duet Kapitana Rexa i Jar Jar Binksa, pojawia się scena, w której nasz niewydarzony Gunganin trzyma w dłoniach miecz świetlny i, co ciekawe, niszczy z jego pomocą kilka droidow Separatystów.

Choć Binks wydaje się być ostatnią osobą, jaką Wielka Armia Republiki wezwałaby na pomoc w walce z armią droidów, to faktem jest, że uratował on życie Kapitana Rexa w iście mistrzowskim stylu.

jar-jar-binks-lightsaber

Nie był to oczywiście osobisty miecz Jar Jara, ale broń mistrza Laana Tika, który ją zgubił, a nasz bohater odnalazł i przechował. Po pokonaniu droidów i uratowaniu Rexa miecz wyślizguje się z rąk Binksa, co jest w jego przypadku tradycyjnym zakończeniem spektakularnej akcji.

Choć niektórych może smucić, że w dłoniach słynnego Gunganina nie umieszczono miecza o czerwonej klindze, co stanowiłoby jeszcze ciekawsze nawiązanie do fanowskich teorii, to i tak warto docenić ciekawy zabieg autorstwa scenarzysty opowiadania, Marca Guggenheima.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Przyjmując że teoria jest prawdziwa, to Jar Jar nie mógł wyjawić swojej tożsamości przed jednym z wiernych żołnierzy Anakina i użyć swojego miecza świetlnego o czerwonej klindze. A ponieważ Rex należy do jednych z najlepszych nie mógł pozwolić mu umrzeć zwłaszcza że w niedalekiej przyszłości miał przejść na jego stronę za sprawą rozkazu 66. Dlatego postanowił uratować go przy pomocy skradzionego miecza a dla niepoznaki pod koniec udał niezdarnego jak to robił przez cały czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.