Saga Star Wars

Wiemy, kiedy John Williams powinien rozpocząć pracę nad muzyką do Epizodu IX

star-wars-episode-ix-john-williams (1)

Po ponad czterdziestu latach, razem z główną sagą Star Wars, już wkrótce skończy się udział Johna Williamsa w jej współtworzeniu. Jeśli wierzyć doniesieniom, prace nad partyturą dla najnowszych Gwiezdnych Wojen jeszcze przez jakiś czas nie ruszą, ale do lata Williams powinien rozpocząć komponowanie utworów.

Na forum Film Score Monthly przyjaciel Johna Williamsa, odpowiadając na kilka pytań związanych z obawami o niedawne problemy zdrowotne kompozytora, stwierdził, że:

„John ma się dobrze. W zeszłym tygodniu był nawet na przyjęciu Ginny Mancini’s Twelfth Night. Było tam tylko kilka osób… Norman Lear, Quincy Jones, Leslie Bricusse… Nie sądzę, żeby miał pracować nad Epizodem IX do lata – jego grafik wciąż jest opracowywany.”

John Williams opracował partytury do wszystkich powstałych dotąd filmów Star Wars, należących do sagi Skywalkerów. Przyłożył także rękę do powstania głównego motywu muzycznego ze spin-offu Solo: A Star Wars Story

Epizod IX, mający zadebiutować już w grudniu tego roku,  będzie ostatnim gwiezdnowojennym projektem, w realizacji którego weźmie udział legendarny kompozytor.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.