Gry

BioWare próbowało stworzyć trzeciego KotOR-a, ale projekt blokowano

kotor_art

Pierwsza część gier z serii Star Wars: Knights of the Old Republic stworzona została przez doskonale znane fanom tytułów cRPG studio BioWare, zaś za KotOR II odpowiadał nie mniej popularny w owym czasie Obsidian. Odkąd tylko ukazała się druga odsłona serii, fani z wypiekami na twarzach czekali na część trzecią, która od kilkunastu lat wciąż nie nadeszła.

Okazuje się, że próby ku temu były podejmowane, o czym napisał niedawno na swoim twitterowym profilu redaktor serwisu Kotaku, Jason Schreier:

„Wiesz, która gra Star Wars ma dobrego „łajdaka” w roli protagonisty? KOtoR… Choć nie jestem pewien, czy chciałbym, żeby dzisiejsze BioWare robiło nową część…

Próbowali się za to zabrać, i to więcej niż raz, o ile mi wiadomo. Bez skutku.”

Nie jest to powiedziane wprost, ale możemy się domyślić, że za blokowanie planów BioWare odpowiadał nie kto inny, ale właściciel i wydawca studia, czyli Electronic Arts (choć oczywiście nie można wykluczyć, że i samemu Lucasfilmowi nie w smak była kolejna odsłona gry).

Czy Knights of the Old Republic III kiedykolwiek jeszcze powstanie? W tej chwili perspektyw na to raczej brak, jeśli weźmiemy pod uwagę, że era Starej Republiki znajduje się obecnie w sferze niekanonicznych Legend.

Jednak z drugiej strony, kto wie, być może w świetle tylu wpadek, jakie w kwestii gier Star Wars zaliczyło ostatnio EA, nowy KotOR będzie ostatnią deską ratunku i w jakiejś formie wyłoni się z popiołów? Czas pokaże.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.