Książki i komiksy

Mamy opis fabuły powieści „Master and Apprentice”!

MasterApprentice-Cover

Minęło już trochę czasu od opublikowania przez wydawnictwo Del Rey zapowiedzi książki Master and Apprentice, która opowie o przygodach Qui-Gon Jinna i Obi-Wana Kenobiego sprzed wydarzeń z Gwiezdnych Wojen: Mrocznego Widma. W związku ze zbliżającą się kwietniową premierą powieści autorstwa Claudii Gray przedstawiono dziś opis jej fabuły. Tłumaczenie w naszym wykonaniu możecie przeczytać poniżej.

Niespodziewana oferta zagraża więzi Qui-Gon Jinna i Obi-Wana Kenobiego, gdy dwaj Jedi zmierzają ku niepewnej przyszłości na nowej, niebezpiecznej planecie.

Jedi musi być odważnym wojownikiem, strażnikiem sprawiedliwości, uczonym w ścieżkach Mocy. Ale prawdopodobnie najważniejszym obowiązkiem Jedi jest przekazywanie dalej tego, czego sami się nauczyli. Mistrz Yoda trenował Dooku; Dooku trenował Qui-Gon Jinna; a Qui-Gon ma teraz własnego Padawana. Choć Qui-Gon mierzył się już jako Jedi z całą gamą niebezpieczeństw, to nic nie przeraziło go dotąd bardziej, niż myśl o sprawieniu zawodu swojemu Uczniowi.

Obi-Wan Kenobi darzy swojego Mistrza wielkim szacunkiem, ale ma trudności w zrozumieniu go. Dlaczego Qui-Gon tak często lekceważy prawa, które wiążą Jedi? Dlaczego ciągnie go ku starożytnym przepowiedniom Jedi, zamiast w kierunku bardziej przyziemnych problemów? I dlaczego nie poinformowano Obi-Wana, że Qui-Gon rozważa przyjęcie zaproszenia do Rady Jedi – tym bardziej, że to oznaczałoby koniec ich relacji? Najprostsza odpowiedź go przeraża: Obi-Wan zawiódł swojego Mistrza.

Gdy Jedi Rael Averross, inny były uczeń Dooku, prosi ich o wparcie w kwestii sporu politycznego, Jinn i Kenobi udają się na dwór królewski Pijal, co może być ich ostatnią wspólną misją. Coś, co powinno być prostym zadaniem, szybko okazuje się oszustwem, któremu towarzyszą wizje okrutnej katastrofy kłębiące się w głowie Qui-Gona. Kiedy wiara Qui-Gona w przepowiednię zaczyna się umacniać, wiara Obi-Wana we własnego Mistrza zostaje poddana próbie – w tym momencie pojawia się zagrożenie, które będzie wymagało od Mistrza i Ucznia współpracy na nieznanej dotąd płaszczyźnie lub zostaną oni na zawsze rozdzieleni.

Master and Apprentice autorstwa Claudii Gray pojawi się w amerykańskich księgarniach 16 kwietnia 2019 roku. Niestety nie mamy jeszcze żadnych informacji na temat polskiego przekładu powieści.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.