Książki i komiksy

Zapowiedziano serię książek powiązanych z parkiem „Star Wars: Galaxy’s Edge”

galaxys-edge-books-covers

Rok 2019 zapowiada się jako jeden z najlepszych (przynajmniej do tej pory) okresów dla marki Star Wars. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku, oczywiście poza premierą Epizodu IX, będzie otwarcie na Florydzie oraz w Kalifornii parków rozrywki Star Wars: Galaxy’s Edge. Ponad 5,5 hektarowe parki przeniosą odwiedzających do odległej galaktyki, a konkretnie na przemytniczą planetę Batuu, gdzie podziwiać będzie można m.in. Sokoła Millennium i całą gamę atrakcji związanych ze światem Gwiezdnych Wojen.

Jak już wiemy z wcześniej udostępnionych informacji, cała fabularyzowana zawartość Galaxy’s Edge stanowić będzie kanoniczną treść uniwersum. Jakiś czas temu zapowiedziano nawet powstanie komiksowej serii związanej z parkami, a kilka dni temu oficjalna strona StarWars.com opublikowała informację o powstaniu trzech pełnoprawnych powieści, które również mają nawiązywać do omawianych parków rozrywki.

Szczegóły zapowiedzianych książek znajdziecie poniżej:

Black Spire (Del Rey), autor: Delilah Dawson

galaxys-edge-books-06

W tej powieści, stanowiącej prequel dla disneyowskich parków rozrywki, Generał Leia Organa wysyła swojego najlepszego szpiega na Batuu w desperackiej próbie odnalezienia sojuszników Ruchu Oporu.

A Crash of Fate (Disney Lucasfilm Press), autor: Zoraida Cordova

galaxys-edge-books-02

W tej młodzieżowej powieści poznamy losy Izzy i Jules’a, którzy byli najlepszymi przyjaciółmi – przynajmniej do czasu, aż rodzina Izzy opuściła nagle Batuu, kiedy ta miała sześć lat. Teraz Izzy powróciła, a Jules, chłopiec, który nigdy nie odszedł, nie jest pewien, jak się zachować. Podczas ucieczki przed mściwymi szmuglerami i wściekłymi piratami, przyjaciele w końcu zrozumieją, kim są i co dla siebie nawzajem znaczą.

Star Wars: Myths & Fables (Disney Lucasfilm Press), autor: George Mann, ilustracje: Grant Griffin

galaxys-edge-books-04.1

W tej książce poznamy ekscytujące historie, baśnie i mity, które opowiadane są w odległej galaktyce. Pozycja przedstawi dwa opowiadania, dziejące się na położnym na Zewnętrznych Rubieżach świecie Batuu. Przeczytamy też wiele nieopowiedzianych dotąd historii z samej krawędzi galaktyki, które zostaną obficie opatrzone ilustracjami, swoim stylem nawiązującymi do prawdziwych klasyków dla dzieci.


Więcej grafik oraz opisów związanych z książką Star Wars: Myths & Fables poznacie na oficjalnej stronie Star Wars.

Choć nie jest to oficjalnie potwierdzone, jest bardzo prawdopodobne, że tajnym szpiegiem Lei Organy, o którym wspomina opis książki Black Spire, jest Vi Moradi, będąca bohaterką innej powieści autorstwa Delilah S. Dawson, a mianowicie Star Wars: Phasmy. Ciekawie byłoby przeczytać o przygodach uzdolnionej agentki Ruchu Oporu w kolejnej powieści.

Książki A Crash Of Fate oraz Myths & Fables zadebiutują za Oceanem 6 sierpnia 2019 roku. Za to Black Spire pojawi się półkach amerykańskich księgarń 3 września.

 

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.