Seriale

„The Mandalorian” zachowa ducha Oryginalnej Trylogii

the-mandalorian-star-wars-tv-series-concept-art

Star Wars: The Mandalorian to pierwszy aktorski serial telewizyjny ze świata Gwiezdnych Wojen, przez co wielu fanów zastanawia się, czego tak naprawdę możemy się po nim spodziewać. Według Taiki Waititiego, który wyreżyserował jeden z odcinków serii, ogólnym celem jest oddanie ducha Oryginalnej Trylogii. Współtwórca produkcji opowiedział o tym w najnowszym wywiadzie dla SlashFilm.

Gwiezdne Wojny bardzo różnią się od stylu prezentowanego przez Marvel. [Twórcy – przyp. red.] wiedzą, że ton oryginalnych filmów naprawdę powinien zostać zachowany. Jest to coś, co lubią fani i nie można tego nie szanować. Myślę, że jest to przyjemniejszy sposób na powiedzenie: „Nie możemy umieścić tam zbyt wielu dowcipów”. Choć oczywiście można wyczuć tam mój styl, przede wszystkim w dialogach i kilku innych rzeczach.”

Zanim Waititi został reżyserem filmów z uniwersum Marvela, spod jego ręki wyszły produkcje pokroju What We Do in the Shadows i Hunt for the Wilderpeople, czyli dwie z najbardziej uznanych komedii w latach swojej premiery. To komediowy ton, który przyniósł Ragnarokowi, sprawił, że film odniósł ogromny sukces, pokazując nową perspektywę, której w dużej mierze brakowało postaciom.

Zrozumiałym jest, dlaczego fani nie przyjęliby dobrze przesadnej dozy humoru w gwiezdnowojennej produkcji, lecz wypowiedź Waititiego brzmi tak, jakby żarty zawarte przez niego w serialu były bardziej spójne i zgrabnie wpisujące się w klimat.

Boba Fett jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym Mandalorianinem i, chociaż nie spodziewamy się, by pojawił się w The Mandalorian, Waititi obiecał, że serial będzie z szacunkiem odnosił się do rzeczy najważniejszych dla fanów Star Wars.

„Dla większości dzieci dorastających z tymi filmami [Boba Fett – przyp. red.] był jedną z najbardziej ulubionych postaci, mimo że ledwo zaznaczył tam swoją obecność. Po prostu sama idea łowców nagród, ich hełmów jest taka fajna. Samo zobaczenie takich postaci jest świetne.”

Showrunnerem serii jest reżyser filmów Iron Man i Księga Dżungli, Jon Favreau. Waititi pochwalił również jego wkład w powstanie The Mandalorian:

„Favreau jest geniuszem – tak inteligentnym i dobrym w tym, co robi. Świetnie wychodzi mu tworzenie tych światów. Scenariusz jest naprawdę niesamowity. Fajnie było robić coś w uniwersum Gwiezdnych Wojen. To jest marzenie każdego dziecka, żeby zobaczyć szturmowca. Kiedy kręcisz te sceny z 50 lub 60 szturmowcami, to jest wręcz wspaniałe. Kocham to.”

The Mandalorian zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+ pod koniec 2019 roku. W tytułowego bohatera wcieli się aktor Pedro Pascal.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.