Saga Star Wars

Epizod IX – przecieki na temat fabuły i Rycerzy Ren

first_order_by_stuarthughe

First Order autorstwa jeffszhang

Choć wciąż nie otrzymaliśmy tytułu Epizodu IX, to w zamian mamy dla Was coś na osłodę. Portal Making Star Wars dotarł do niezwykle interesujących informacji, które dotyczą pewnych aspektów fabuły finału sagi Skywalkerów. Jeśli nie jesteście zbyt wrażliwi na spoilery, zachęcamy do lektury. Jeżeli jednak nie chcecie znać żadnych faktów przed premierą, to… Po co tu w ogóle zaglądaliście?

Uwaga! Poniżej znajdują się potencjalne spoilery z Epizodu IX!

Do rzeczy.

Jak donosi Jason Ward z Making Star Wars, przeprowadził on ostatnio rozmowę z informatorem blisko związanym z ekipą pracującą nad filmem J.J. Abramsa. Wedle przecieków w galaktyce pojawić ma się zupełnie nowy gracz spoza znanych obszarów, który stanowić będzie zagrożenie zarówno dla Najwyższego Porządku, jak i Ruchu Oporu. To zaś zmusi Kylo Rena i Rey do co najmniej kilku interakcji w trakcie Epizodu IX. Informator nie był pewien, w którym konkretnie akcie filmu miałby się ten nowy wróg objawić, ale wszelkie wskazówki na jego temat przywodzą na myśl pewną rasę, którą doskonale powinni kojarzyć fani Rozszerzonego Uniwersum – Yuuzhan Vongów. Nie jest oczywiście powiedziane wprost, że chodzi o nich i być może będzie to frakcja jedynie inspirowana tą niebezpieczną nacją, ale podobieństwa wciąż są dość sugestywne.

Inne źródło przecieków dodaje natomiast, że bardzo istotnym elementem fabuły będą Rycerze Ren i fakt, że w tym czasie oni również powrócą z niezbadanych zakątków galaktyki. Informator zdawał się mocno dawać do zrozumienia, że ten wątek jest niezwykle ważny dla historii.

Wygląda też na to, że Kylo w Epizodzie IX zbierze pod swoim sztandarem prywatne armie i oddziały milicji, by wzmocnić szeregi Najwyższego Porządku oraz zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek oporu względem swojej władzy. Światy, które posiadają własne siły defensywne, także będą sprzymierzone z Renem. Biorąc to wszystko pod uwagę, można założyć, że skala bitew w filmie będzie naprawdę imponująca i nie skupi się wyłącznie na starciach rebeliantów i szturmowców.

Jeszcze jeden przeciek wspomina nieco szerzej o czerwonych szturmowcach, o których pisaliśmy na naszych łamach już jakiś czas temu. Podobno nowi żołdacy nazywani są „Sithańskimi Szturmowcami” bądź „Szturmowcami Sithów” (org. Sith Stormtroopers). Czy nazwa ta funkcjonuje tylko za kulisami, czy też faktycznie pojawi się w filmie, bo Kylo będzie się teraz uważał za Sitha? Tego na razie nie wiemy. Dodatkowo dowiadujemy się, że czerwoni szturmowcy mają odpowiadać bezpośrednio przed Kylo Renem i Rycerzami Ren, a więc będą znajdować się poza łańcuchem dowodzenia Najwyższego Porządku.

Pamiętajmy, że wszystkie przedstawione powyżej informacje to niepotwierdzone plotki, więc należy podejść do nich z dozą ostrożności.

Epizod IX zadebiutuje w kinach 19 grudnia 2019 roku.

3 odpowiedzi »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.