Filmy

Plotka zza kulis wyjaśnia, dlaczego strój Rey w Epizodzie IX jest podobny do tego z „Przebudzenia Mocy”

episode-ix-jj-abrams-foto

Reżyser IX Epizodu sagi Star WarsJ.J. Abrams – poinformował przedwczoraj na swoim twitterowym profilu o zakończeniu zdjęć do filmu, publikując przy okazji zdjęcie z planu, które przedstawia najważniejszych bohaterów Trylogii Sequeli – Rey (Daisy Ridley), Poe Damerona (Oscar Isaac) oraz Finna (John Boyega). Niemal natychmiast uwaga fanów skupiła się na stylizacji Rey, bardzo przypominającej tę znaną z Przebudzenia Mocy, a wrażenie wtórności wzmogła pustynna sceneria rodem z Jakku, na tle której stali aktorzy.

Wyjaśnienie wyglądu Rey przychodzi zza kulis finału sagi Skywalkerów – dostarczył je serwis Making Star Wars (doskonale znany z tego, że jego informacje na temat gwiezdnowojennych produkcji w znakomitej większości okazują się prawdą).

Jak twierdzi MSW.net, przyczyną takiej decyzji była zmarła w 2016 roku Carrie Fisher, a konkretnie niewykorzystane sceny z Przebudzenia Mocy, w których zagrała Leię Organę. Ridley musiała używać na planie kostiumu przypominającego ten z Epizodu VII, gdyż część scen z udziałem Carrie Fisher (prawdopodobnie rozgrywających się na Jakku) ma być wykorzystana w najnowszej odsłonie Gwiezdnych Wojen i przepleciona z sekwencjami nagranymi w trakcie tegorocznych zdjęć.

Oczywiście o samym wykorzystaniu nieużytych wcześniej scen wiemy już od dawna, ale ciekawe jest to, że twórcy zdecydowali się sięgnąć akurat po te, które rozgrywały się na pustynnej planecie, gdzie cała historia miała swój początek.

W grudniu bieżącego roku powinniśmy otrzymać odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas pytania, gdy Epizod IX trafi już do kin.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.