Seriale

Kompozytor muzyki do „The Mandalorian” opowiada o pracy przy serialu

ludwig-goransson-the-mandalorian-tall

Ludwig Göransson już w tej chwili może pochwalić się świetnym początkiem 2019 roku – w końcu otrzymał dwie nagrody Grammy, w tym jedną za najlepszą partyturę (dla filmu Czarna Pantera) oraz najlepszy utwór muzyczny (dla This is America). Teraz przed kompozytorem stoi nowe wyzwanie, czyli napisanie i nagranie utworów dla pierwszego serialu aktorskiego w historii Gwiezdnych WojenThe Mandalorian.

Göransson miał niedawno okazję porozmawiać o pracy przy warstwie muzycznej serialu z redaktorem serwisu Slashfilm. Z początku kompozytora zapytano, jak czuje się z tym, że jest jedną z niewielu osób na świecie, które obok Johna Williamsa komponują coś dla uniwersum Star Wars:

„Oj, jestem tym strasznie podekscytowany. Powiedziałbym, że dla każdego kompozytora Star Wars to taki Święty Graal muzyki filmowej. To prawdopodobnie najlepsza partytura, jaką kiedykolwiek napisano. Uniwersum Star Wars jest jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy, nad jakimi może pracować kompozytor. Nie mogę mówić o szczegółach, ale to, co do tej pory zobaczyłem – Jon Favreau tworzy serial, który będzie czymś zupełnie innym od czegokolwiek, co dotąd powstało.”

Później kompozytor wyjaśnił, czym jego zdaniem The Mandalorian różni się od pozostałych tworów osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen:

„To podzielony na epizody serial aktorski w świecie Star Wars, więc jest czymś zupełnie innym, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy. Sposób, w jaki Jon kręci tę serię, jak nagrywa sceny – nigdy nie spotkałem się z czymś podobnym. Dla mnie bycie częścią gwiezdnowojennego serialu jest naprawdę ważne – to zupełnie nowy format, więc mam nadzieję, że podczas tworzenia muzyki znajdę inspirację, by jakoś zapisać się w tym dziele i oczywiście oddać hołd legendzie, jaką jest John Williams.”

Następnie dziennikarz Slashfilm zapytał, czy Göransson jest w stanie określić nastrój, jakim będzie charakteryzowała się muzyka w The Mandalorian, na co uzyskał dość mglistą odpowiedź:

„Cóż, wciąż jestem w trakcie procesu twórczego. Aktualnie Jon mocno zachęca mnie, żebym po prostu pisał muzykę, którą naprawdę kocham.”

Wolność twórcza, jaką dostaje kompozytor, zdecydowanie nie może zaszkodzić. Pozostaje mieć nadzieję, że dzięki niej otrzymamy świetne utwory, które będą towarzyszyły nam w telewizyjnej podróży przez odległą galaktykę.

The Mandalorian zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+ pod koniec 2019 roku. W tytułowego bohatera wcieli się aktor Pedro Pascal.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.