Saga Star Wars

Mark Hamill zdradza, dlaczego George Lucas odrzucił prototyp pewnej maski Chewiego

chewie-db_2c0efea2

Pierwotny odtwórca roli Chewbakki, Peter Mayhew, opublikował niedawno na Twitterze stare zdjęcie zza kulis powstawania oryginalnych Gwiezdnych Wojen, które przedstawia Marka Hamilla zakładającego maskę futrzanego wielkoluda. Na post zareagował sam zainteresowany, zdradzając przy tym, dlaczego ten rzadko spotykany element garderoby nigdy nie miał szansy trafić do masowej produkcji i ostatecznie do fanów Star Wars.

star-wars-mark-hamill-chewbacca-mask

Jak napisał aktor, decyzję taką podjął sam George Lucas, który odrzucił prototyp, uznając, że wygląd maski jest zbyt agresywny i mógłby przyczynić się do negatywnego postrzegania bohatera, mającego być pozytywną i z gruntu dobrą postacią (przynajmniej w zamyśle twórcy Gwiezdnych Wojen).

Mark dodał także, że dostał prototyp na własność i wciąż jest w posiadaniu owłosionej paszczy Wookiee’ego.

Dość interesująca jest niekonsekwencja Lucasa względem postrzegania Chewbakki przez widzów. Z jednej strony reżyserowi zależało, by Wookiee odbierany był pozytywnie, lecz jednocześnie w Nowej Nadziei umieszczono dialog sugerujący, że przegrana gra w Dejarika wystarczy, by Chewie wyrwał konkurentowi ręce…

To fascynujące, że po ponad 40 latach od powstania pierwszego filmu ze świata Star Wars wciąż kryją się przed nami tajemnice i ciekawostki, które aktorzy oraz twórcy ujawniają przy różnych okazjach.

Ciekawe, czego nadal nie wiemy i czy kiedykolwiek poznamy jeszcze jakieś interesujące fakty zza kulis oryginalnych Gwiezdnych Wojen.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.