Filmy

Mark Hamill zdradza, dlaczego George Lucas odrzucił prototyp pewnej maski Chewiego

chewie-db_2c0efea2

Pierwotny odtwórca roli Chewbakki, Peter Mayhew, opublikował niedawno na Twitterze stare zdjęcie zza kulis powstawania oryginalnych Gwiezdnych Wojen, które przedstawia Marka Hamilla zakładającego maskę futrzanego wielkoluda. Na post zareagował sam zainteresowany, zdradzając przy tym, dlaczego ten rzadko spotykany element garderoby nigdy nie miał szansy trafić do masowej produkcji i ostatecznie do fanów Star Wars.

star-wars-mark-hamill-chewbacca-mask

Jak napisał aktor, decyzję taką podjął sam George Lucas, który odrzucił prototyp, uznając, że wygląd maski jest zbyt agresywny i mógłby przyczynić się do negatywnego postrzegania bohatera, mającego być pozytywną i z gruntu dobrą postacią (przynajmniej w zamyśle twórcy Gwiezdnych Wojen).

Mark dodał także, że dostał prototyp na własność i wciąż jest w posiadaniu owłosionej paszczy Wookiee’ego.

Dość interesująca jest niekonsekwencja Lucasa względem postrzegania Chewbakki przez widzów. Z jednej strony reżyserowi zależało, by Wookiee odbierany był pozytywnie, lecz jednocześnie w Nowej Nadziei umieszczono dialog sugerujący, że przegrana gra w Dejarika wystarczy, by Chewie wyrwał konkurentowi ręce…

To fascynujące, że po ponad 40 latach od powstania pierwszego filmu ze świata Star Wars wciąż kryją się przed nami tajemnice i ciekawostki, które aktorzy oraz twórcy ujawniają przy różnych okazjach.

Ciekawe, czego nadal nie wiemy i czy kiedykolwiek poznamy jeszcze jakieś interesujące fakty zza kulis oryginalnych Gwiezdnych Wojen.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.