Gry

Nowe szczegóły w sprawie anulowanej gry Star Wars od Visceral

ragtag

W niedawnym wywiadzie dla portalu USGamer Amy Henning wypowiedziała się szerzej na temat anulowanej przez EA w styczniu ubiegłego roku gry ze świata Gwiezdnych Wojen, znanej pod kryptonimem Project Ragtag.

Przypomnijmy, że Amy była dyrektorką kreatywną i reżyserką całego projektu, gdy ten był jeszcze pod skrzydłami studia Visceral Games.

„Ludzie mówili, że to był Uncharted w świecie Gwiezdnych Wojen. To uproszczenie, ale przydatne, bo pozwoliło ludziom w pewnym sensie wyobrazić sobie nad czym pracowaliśmy. Oczywiście oznaczało to też, że musieliśmy użyć silnika Frostbite, bo istniała wewnętrzna inicjatywa mówiąca, że wszystkie studia pracują na tej samej technologii, ale to był silnik stworzony do pierwszoosobowych strzelanek, a nie trzecioosobowych gier filmowych z przemierzaniem świata. Więc tworzyliśmy te wszystkie trzecioosobowe sekwencje platformowe, wspinanie się, system osłon i tym podobne, bo silnik nie był do tego przystosowany.”

Jak widać, ekipie doskwierała bolączka związana z dostosowaniem technologii do swojej wizji gry, związana z narzuceniem produkcji konkretnego silnika. Samo tworzenie historii oraz współpracę z Lucasfilmem Amy wspomina bardzo ciepło i uważa, że był to świetny czas.

Reżyserka żałuje, że graczom nie pokazano nic więcej związanego z projektem, zwłaszcza, że był on w znacznie bardziej zaawansowanej fazie rozwoju, niż sądziliśmy. W dodatku był to dobry produkt, jednak nie miał racji bytu w planie biznesowym Electronic Arts.

Po zamknięciu studia i odejściu Amy, Ragtagiem zajęła się ekipa EA Vancouver. Mimo że ich wizja gry różniła się od planów Henning, to żałuje ona decyzji o anulowaniu projektu w styczniu 2019 roku.

Obecnie jedyną zapowiedzianą grą z uniwersum Star Wars jest Jedi: Fallen Order, którego premiera odbędzie się pod koniec tego roku, a szczegóły projektu poznamy prawdopodobnie na kwietniowym Star Wars Celebration oraz czerwcowym EA Play.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.