Saga Star Wars

Nowy typ szturmowców z Epizodu IX prawdopodobnie potwierdzony przez przedstawiciela Disneya

star-wars-force-awakens-first-order-stormtroopers

Od kilku miesięcy po sieci krążą plotki na temat nowego rodzaju szturmowców, jacy mają pojawić się w powstającym Epizodzie IX. Wedle opisów ma to być elita Najwyższego Porządku, której znakiem rozpoznawczym będą czerwone pancerze. Wygląda na to, że plotki zaczynają się potwierdzać, a wszystko za sprawą niedawnej prezentacji parków Star Wars: Galaxy’s Edge, podczas której przedstawiciel Disneya Scott Trowbridge – zdradził szczegóły na temat wspomnianych żołdaków.

Jak cytuje Entertainment Weekly:

„To 709 Batalion, Czerwona Furia. Jest kilka historii, które chcielibyśmy opowiedzieć o tych gościach, dlaczego tu są [na Batuu – przyp. red.] i czego szukają – albo raczej kogo.”

Pojawiła się także wzmianka o nowym rodzaju myśliwców TIE, które również mogą pojawić się w filmie:

„Elitarny oddział Najwyższego Porządku przybył na nowym statku – TIE Echelonie. Jego kokpit przypomina ten, który posiadał myśliwiec Kylo Rena, ale kształt samego pojazdu przywodzi na myśl należący do Dartha Vadera TIE Advanced x1.”

Warto przypomnieć, że wydarzenia przedstawione w parkach Galaxy’s Edge będą dość wyraźnie powiązane z Epizodem IX, stąd też spora część atrakcji, które się w nich pojawią, ma dużą szansę zawitać również na ekrany kin, gdy finał sagi Skywalkerów będzie miał już swoją premierę.

Przedstawione powyżej informacje są interesujące również dlatego, że w wielu miejscach pokrywają się z wcześniejszymi przeciekami, co z kolei sprawia, że niepotwierdzone dotąd plotki stają się bardziej wiarygodne.

Gwiezdne Wojny: Epizod IX zadebiutują 19 grudnia 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.