Filmy

Fan wskazał na subtelne nawiązanie do Bitwy o Yavin w „Ataku klonów”

battle-of-yavin

Nie jest żadną tajemnicą, że Prequelowa Trylogia Gwiezdnych Wojen zawiera całą gamę nawiązań do oryginalnych filmów – jedne widać już na pierwszy rzut oka, za to inne są nieco bardziej subtelne, a dostrzeże je tylko uważny widz. Pewien fan Star Wars udowodnił, że nawet po wielu latach wciąż można znaleźć ciekawe nawiązania, o których prawdopodobnie wiedzieli do tej pory wyłącznie twórcy.

Wspomniany Easter Egg zawarty został w Ataku klonów i odnosi się do znanej z Nowej nadziei Bitwy o Yavin.

Gdy Anakin udaje się na Tatooine w poszukiwaniu swojej matki, dowiaduje się od Cliegga Larsa, że została porwana przez Tuskenów. Na jej poszukiwania ruszyło trzydziestu ludzi, a wróciło tylko czterech. I właśnie tutaj zaczyna się robić ciekawie…

Kiedy w trakcie bitwy kosmicznej nad Yavinem rebelianci wysyłają przeciw Gwieździe Śmierci swoje myśliwce, jeden z imperialnych oficerów informuje Dartha Vadera, iż w ich kierunku zmierza trzydzieści pojazdów. Po skończonej walce widzimy, że do bazy powracają dwa X-Wingi, jeden Y-Wing i Sokół Millennium, co daje oczywiście cztery statki kosmiczne.

Zauważyliście już?

Warto zaznaczyć, że Sokół nie był obecny pośród skromnej floty Sojuszu w momencie rozpoczęcia ataku na stację i pojawił się nieco później, więc technicznie rzecz biorąc w bitwie wzięło udział trzydzieści jeden rebelianckich statków. Patrząc jednak wyłącznie na liczby wymienione w trakcie konwersacji postaci w obu filmach, nawiązanie wydaje się oczywiste i ciężko nam sobie wyobrazić, by George Lucas zrobił coś podobnego przypadkiem (tym bardziej, że mówimy o produkcjach, które wyreżyserował osobiście).

Przyznam, że jest to jeden z ciekawszych Easter Eggów, króre znam, łączących ze sobą Prequele i Oryginalną Trylogię – szczególnie dlatego, że przez kilkanaście lat uchodził uwadze praktycznie wszystkich widzów.

Źródło: Epicstream

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.