Saga Star Wars

Frank Oz broni występu Yody z „Ostatniego Jedi”

last-jedi-yoda-luke-skywalker

Choć mogłoby się to wydawać niemożliwe, krytyka ostatniego epizodu sagi Star Wars dosięgnęła praktycznie każdego aspektu filmu. Za nietrafienie w gust części fanów Gwiezdnych Wojen dostało się między innymi aktorom czy innym osobom, nawet tym niezwiązanym zbyt mocno z produkcją. O ile oczywiście każdy do swojej opinii ma pełne prawo, a za każdą opinią z pewnością stoi jakieś uzasadnienie, co zaskakujące, okazało się, że również niewielka rola Mistrza Yody, która wydawała się być potencjalnie jednym z najlepszych łączników między starymi a nowymi filmami, nie była wedle niektórych wystarczająco gwiezdnowojenna.

Na zarzuty dotyczące krótkiej roli miał niedawno okazję odpowiedzieć sam jej odtwórca, 74-letni Frank Oz, który włączył się do dyskusji na Twitterze, stwierdzając przy tym, iż jego zdaniem występ Yody bardzo dobrze oddaje znany już od lat charakter Mistrza Jedi.

„Poniekąd posiadam dosyć dogłębną wiedzę na temat tego, kim jest Yoda i zupełnie nie uważam, aby [jego występ w Ostatnim Jedi – przyp. red.] był niezgodny z postacią.”

Uprzedzając zarzuty o narzucenie takich odpowiedzi przez Disneya, od razu warto zaznaczyć, iż Frank Oz nie boi się wyrażać swojego zdania – nawet, jeśli jest ono negatywne. Nie tak dawno temu właśnie tę wytwórnię krytykował za podejście do realizacji Muppetów.

O ile oczywiście Oz nie jest w kwestii odbioru filmu lub roli Yody największym autorytetem (ktoś w ogóle może nim być?), tak jego wypowiedź jest kolejną z bardzo wielu (trzeba zwrócić uwagę, że stanowiących zdecydowaną większość) pozytywnie oceniających pracę Riana Johnsona, pokazującą przede wszystkim, iż załoga pracująca nad Ostatnim Jedi bardzo ceni sobie wizję scenarzysty i reżysera filmu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.