Gry

Lucasfilm wskrzesi dział odpowiedzialny za tworzenie gier ze świata Star Wars!

star-wars-the-old-republic_hope

Wygląda na to, że Lucasfilm postanowił w końcu postawić na dywersyfikację w kwestii tworzenia gier ze świata Star Wars – w ramach wytwórni prawdopodobnie powstanie dział odpowiedzialny za tworzenie gier wideo.

Jak informuje na swoim twitterowym profilu Michael Dailey – członek Lucasfilm Games Team zajmujący się współpracą z zewnętrznymi podmiotami przy tworzeniu gier z uniwersum odległej galaktyki – zespół chętnie przyjmie pod swoje skrzydła nowych pracowników, którzy poszukują zatrudnienia w charakterze deweloperów, artystów i specjalistów od marketingu.

Choć teoretycznie ekipa odpowiedzialna za kwestię gier istnieje w ramach wytwórni od pewnego czasu, to do tej pory pełniła przede wszystkim rolę nadzorującą i konsultacyjną, a produkcją gier zajmowały się firmy zewnętrzne, takie jak Electronic Arts. Skoro jednak dział ma się powiększyć o osoby trudniące się tworzeniem gier, a nie tylko wspieraniem ich powstawania, to można ostrożenie założyć, że Lucasfilm w końcu planuje wziąć sprawy w swoje ręce.

Zanim jednak niektórzy z Was zaczną się cieszyć, że EA straci prawa do tworzenia gier Star Wars, musimy ostudzić Wasz zapał, bo jedno wcale nie musi wiązać się z drugim (tym bardziej po tym, co niedawno powiedział na ten temat CEO Disneya, Bob Iger, który oznajmił, że koncern nie zamierza odbierać praw do marki dotychczasowemu wydawcy).

Mimo wszystko jest się z czego cieszyć, gdyż dodatkowe studio pracujące nad gwiezdnowojennymi produkcjami może wyjść graczom i fanom Star Wars wyłącznie na dobre. Szczególnie takie, które nie będzie musiało z nikim ustalać szczegółów każdego pomysłu, bo osoby decyzyjne będą bezpośrednio zaangażowane w powstawanie nowych gier.

Oczywiście pamiętajmy, że na ten moment opieramy się wyłącznie na jednyn tweecie i domysłach, więc bierzmy pewną poprawkę na przedstawione powyżej doniesienia.

1 odpowiedź »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.