Gry

Lucasfilm jednak nadal nie będzie tworzyć gier w świecie Star Wars?

star-wars-games

Choć początkowo wydawało się, że Lucasfilm zamierza tchnąć drugie życie w dział zajmujący się grami Star Wars, niewykluczone, iż fani marki w rzeczywistości nie mają tak bardzo na co czekać.

W jednym z ostatnich tweetów jednego z członków Lucasfilm Games Team pojawiła się informacja o gotowości działu do przyjęcia dawki świeżej krwi w postaci deweloperów, artystów i specjalistów od marketingu. Wyglądało to tak, jakby wytwórnia planowała odciąć się trochę od dotychczasowej polityki i nie tylko oddawać prawa do tworzenia gier ze świata Star Wars innym firmom, a zamiast tego spróbować także zająć się czymś samodzielnie.

Po dokładnym prześledzniu ofert pracy okazuje się jednak, iż propozycje zatrudnienia w dziale skupiają się przede wszystkim na osobach odpowiedzialnych za walidację nowych gier oraz specjalistach od promocji. Brakuje koniecznych do tworzenia własnych gier stanowisk dla osób odpowiedzialnych za projektowanie. Co więcej, taki proces wymaga oczywiście pracy wielu setek zatrudnionych, podczas gdy liczba oferowanych przez Lucasfilm stanowisk nie przekracza pięćdziesięciu.

Od entuzjastycznych spekulacji powinniśmy zatem przejść do znacznie bardziej prawdopodobnych wniosków. Jak na razie niewiele wskazuje na to, by podejście do produkowania gier Star Wars miało się w najbliższym czasie zmienić.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.