Seriale

Twórcy „Star Wars: Resistance” opowiadają o finale sezonu i zapowiadają kolejny

no-escape-part-2-resistance

W ubiegłą niedzielę został wyemitowany ostatni odcinek pierwszego sezonu animacji Star Wars: Resistance, więc przyszedł już czas na pierwsze podsumowania i wypowiedzi. Wywiadu dla portalu Entertainment Weekly udzielili producenci wykonawczy serialu – Justin Ridge, Athena Portillo Brandon Auman – którzy zasugerowali jednocześnie, że drugi sezon jest już w drodze.

UWAGA! PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ SPOILERY Z FINAŁU STAR WARS: RESISTANCE!

Jednym z głównych punktów finału był odlot stacji Colossus w przestrzeń kosmiczną i skok w nadświetlną, dzięki czemu bohaterowie uniknęli gniewu Najwyższego Porządku. Zapytany o przetransformowanie stacji w statek kosmiczny, Justin Ridge odpowiedział, że będzie to miało duży wpływ na wydarzenia z kolejnego sezonu:

„W sezonie drugim ważne będą pytania: „Co bohaterowie teraz zrobią? Jak unikną Najwyższego Porządku? W jaki sposób postarają się połączyć siły z Ruchem Oporu?”. Przemiana Colossusa ze stacji w statek kosmiczny to świetny moment w finale pierwszego sezonu.”

Zanim jednak opuścił planetę Castilon, Colossus zabrał kilku nowych pasażerów, których nie zabraknie podczas przyszłych wydarzeń – jest to piracki gang Synary, który wcześniej atakował platformę. Oczywiście piraci i Ruch Oporu mają teraz w Najwyższym Porządku wspólnego wroga, ale przeprowadzane przez nich ataki odbywały się na rozkaz Porządku, zanim zostali zdradzeni w dramatycznych okolicznościach. Mimo wszystko nadal stanowią zagrożenie dla obywateli Colossusa, a napięcie między jednymi i drugimi będzie ważnym punktem nowego sezonu animacji, co wyjaśnia Brandon Auman:

„Umieszczenie piratów w razem z mieszkańcami, aby zobaczyć, jak rozwinie się ta sytuacja, wydaje nam się bardzo interesujące. Pojawia się tu czynnik nieprzewidywalności. Ale w tym momencie oni wszyscy po prostu starają się jakoś przetrwać. Nie chcemy oczywiście zdradzać zbyt wiele o tym, co się wydarzy w drugim sezonie, ale z pewnością sprawy przybiorą interesujący obrót dla mieszkańców Colossusa – nie tylko z powodu ucieczki, ale też z piratami na pokładzie stacji.”

Prawdopodobnie największy zwrot akcji nastąpił, kiedy Tam, która jakiś czas wcześniej oddała się w ręce Najwyższego Porządku, zdecydowała się opuścić planetę z Komandorem Pyre’em i Agentką Tierny. Dokonała tego wyboru pomimo próśb Kazudy i Yeagera – w jej odczuciu zdradzili ją, ukrywając przed nią swoje powiązania z Ruchem Oporu. Decyzja Tam podyktowana była też tym, że Najwyższemu Porządkowi udało się przekonać ją, iż to oni są „tymi dobrymi”, a jej przyjaciele byli kłamcami, którzy jej nie ufali. Opisując sytuację wokół Tam, Athena Portillo powiedziała:

„Jej rozczarowanie i zagubienie rosły przez cały sezon, więc kiedy Agentka Tierny zainteresował się nią i dała jej szansę na realizację marzeń, można zrozumieć, dlaczego zdecydowała się dołączyć do Najwyższego Porządku. (…) Niestety, tak naprawdę był to efekt błędnych wyobrażeń i zranionych uczuć, które teraz odsunęły Tam od rodziny. Zamiast skupiać się na tym, co jest naprawdę ważne, na przykład na walce o swój zespół, samolubnie wybrała to, co jest dla niej najważniejsze w tym momencie, czyli samozadowolenie.”

Kolejne wieści na temat nadchodzącej kontynuacji Star Wars: Resistance poznamy podczas kwietniowego Star Wars Celebration – panel poświęcony animacji odbędzie się 15 kwietnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.