Gry

„Battlefront II” – znamy szczegóły i nazwę nowego trybu rozgrywki!

battlefront-2-capital-ships-clone-wars-era

Na oficjalnym forum Star Wars: Battlefront II pojawiła się dziś nowa Transmisja dla społeczności, przybliżająca z wielką szczegółowością charakterystykę i zasady działania nowego trybu rozgrywki, który ma pojawić się w grze wraz z zaplanowanym na 26 marca patchem. Poniżej przedstawiamy Wam przetłumaczone przez nas najważniejsze fragmenty wpisu.

Ogólne zasady

Celem Capital Supremacy [tak w oryginale brzmi nazwa nowego trybu – przyp. red.] jest wygranie bitwy planetarnej, uzyskanie dostępu do okrętu flagowego drużyny przeciwnej i zniszczenie go.

Kiedy po raz pierwszy dołączycie do gry w Capital Supremacy, zaczniecie na powierzchni planety. Stąd będziecie musieli przejąć kontrolę nad kilkoma punktami dowodzenia, które rozproszone są po całej mapie. Wyłącznie od was zależy, które stanowisko będziecie chcieli przejąć najpierw.

Wybierzcie ostrożnie, ponieważ podczas przechwytywania punktu dowodzenia drużyna przeciwna będzie robić to samo. Wybór pomiędzy atakiem a obroną to taki, którego wasza drużyna będzie musiała często dokonywać.

Gdy zdobędziecie posterunki, wasz zespół zyska posiłki. Po uzyskaniu wymaganej liczby przybędą statki transportowe. Kiedy to nastąpi, będziecie mieli krótki czas na dotarcie do transportu.

Po wejściu na pokład wasza drużyna rozpocznie atak na okręt dowodzenia drużyny przeciwnej. Będziecie musieli podłożyć ładunki czasowe na całym statku. Jeśli uda się wam zniszczyć okręt dowodzenia, gra się zakończy i będziecie zwycięzcami.

Jeżeli zaś uda wam się przedostać na wrogi statek, ale go nie zniszczycie, bitwa powróci na powierzchnię planety, gdzie będziecie musieli powtórzyć cały proces i spróbować ponownie przejąć posterunki dowodzenia. Będziecie musieli raz jeszcze zdobyć niezbędne posiłki, potrzebne do rozpoczęcia ataku na wrogi okręt.

Mecz kończy się dopiero wtedy, gdy zniszczony zostanie okręt przeciwnika.

Bardziej szczegółowo

Capital Supremacy nie przypomina żadnego trybu gry, który jest obecnie dostępny w Star Wars: Battlefront II; ma własne zasady i styl.

Pod względem liczby graczy, Capital Supremacy będzie trybem 20 vs 20, co oznacza, że ​​może brać w nim udział do 40 jednostek kontrolowanych przez graczy. Oprócz tego podczas fazy bitwy planetarnej będzie 12 vs 12 jednostek kontrolowanych przez SI.

Podjęliśmy decyzję o włączeniu SI, ponieważ chcieliśmy uchwycić skalę Wojen Klonów, jednocześnie nie zmniejszając szans na zagranie kultowymi bohaterami. Jest to podobne do tego, w jaki sposób wykorzystujemy sztuczną inteligencję w Starfighter Assault, aby zwiększyć skalę, gdy walczycie za pomocą myśliwców.

Oznacza to, że gdy bitwa ma miejsce w fazie naziemnej, w walce będą uczestniczyć dwie drużyny po 32 jednostki. Kiedy bitwa przejdzie na pokład jednego ze statków, zostanie ona obniżona do 20 vs 20.

Do zdobycia będzie 5 punktów dowodzenia, z których wszystkie na początku gry będą w stanie neutralnym. Punkty dowodzenia są rozmieszczone na całej powierzchni planety i mogą być przechwytywane w dowolnej kolejności. Posiadanie większości punktów zwiększa liczbę posiłków danej drużyny, które pozwolą zaatakować okręt flagowy.

Gdy zespół zdobędzie wystarczającą liczbę posiłków, dotrą jego pojazdy transportowe. Za każdą osobę, która dotrze do transportu na czas, drużyna ta otrzyma dodatkowe posiłki potrzebne do przeprowadzenia ataku na wrogi okręt.

Atak na okręt odbywa się w dwóch fazach. Zespół atakujący musi otworzyć jedne z dwóch drzwi, a stamtąd będzie musiał podłożyć ładunki pod krytycznymi systemami statków. Obrońcy mogą wchodzić w interakcje z ładunkami, aby powstrzymać odliczanie, ale nie mogą go zresetować, więc liczy się każda sekunda. Po upływie czasu i zniszczeniu obu generatorów gra się kończy.

Atakująca drużyna ma ograniczoną ilość posiłków podczas ataku na okręt flagowy. Jeśli liczba ta osiągnie zero, zanim zniszczone będą krytyczne systemy, walka powróci na powierzchnię planety.

Okręty flagowe

Gwiezdny niszczyciel klasy Venator został zbudowany w jednym celu: walki z innymi okrętami. Kluczowymi obszarami Venatora są Ładownia i Rdzeń Reaktora.

Ci, którzy walczą po stronie Federacji Handlowej, będą bronić drednota Separatystów. Ten niszczyciel klasy Providence był intensywnie używany podczas Wojen Klonów i był jednym z największych statków floty Separatystów. Był wystarczająco duży, by utrzymać blokadę planetarną niemal samodzielnie, więc jest to siła, której należy się obawiać.

Zarówno Ładownia Droidów, jak i Szyb Wentylacyjny będą obszarami zainteresowania na pokładzie Providence.

Era Wojen Klonów

Capital Supremacy będzie doświadczeniem związanym z erą Wojen Klonów, co oznacza, że wszyscy dostępni bohaterowie i posiłki będą pochodzić z tamtej epoki. Jest to doskonała okazja, aby przejąć kontrolę nad naszymi dwoma nowymi jednostkami specjalnymi – dzierżącymi dwa pistolety ARC Trooperami i posługującymi się wibroostrzami droidami-komandosami z serii BX.

Bohaterowie Jasnej Strony:

  • Obi-Wan Kenobi
  • Anakin Skywalker
  • Yoda
  • Chewbacca

Bohaterowie Ciemnej Strony:

  • General Grievous
  • Count Dooku
  • Darth Maul
  • Bossk

Na początku nowy tryb będzie dostępny wyłącznie na Geonosis. Jednak nie jest to Geonosis, którą znacie z trybów Galactic Assault czy Heroes vs Villains. Naszym celem było stworzenie środowiska dopasowanego specjalnie do rozgrywki w trybie Capital Supremacy.


Najnowszy patch do Star Wars Battlefront II zadebiutuje już 26 marca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.