Gwiezdne Wojny - Historie

„Łotr 1” bez Gwiazdy Śmierci, ale z happy endem? Tak miał wyglądać spin-off

rogue-one-jones-luna

Zeszłoroczny film o Hanie Solo, będący drugim wyprodukowanym spin-offem sagi Star Wars, był też (za sprawą interesującego zbiegu okoliczności) drugim tytułem z akcją osadzoną w odległej galaktyce, w czasie realizacji którego zapanował spory zamęt. Liczne problemy wystąpiły także podczas produkcji Łotra 1 – do dokończenia filmu za Garetha Edwardsa zatrudniony został Tony Gilroy, wiele scen wycięto lub zmieniono, a także zaostrzono nieco ton, początkowo znacznie bardziej odbiegający od kina wojennego. Okazuje się jednak, iż pierwsze poważne zmiany były wprowadzane już na poziomie pisania scenariusza, który w oryginalnej wersji przedstawiał historię zupełnie odmienną od tej, jaką ostatecznie poznaliśmy.

Chris Wietz, jeden ze scearzystów Rogue One: A Star Wars Story, w ostatnim wywiadzie udzielonym w ramach podcastu Cult Popture opowiedział co nieco o oryginalnym planie na spin-off, który zastał, kiedy został zatrudniony:

„W poprzedniej wersji nie wszyscy zginęli. Właściwie kończyła się ona ślubem. Wydaje mi się, że panowało założenie, iż Disney nie pozwoli, aby postacie umierały opuszczone w ten sposób.

Ale ja czułem, że było to konieczne, bo nikt nigdy później ich nie wspomina ani nie spotyka. Również dlatego, że w pewnym sensie główny wątek mówił o poświęceniu, śmierć wszystkich najważniejszych bohaterów wydawała się odpowiednia.

Na początku nie było też wiadomo, że Gwiazda Śmierci ma być Gwiazdą Śmierci. Wyczuwalne miało być poczucie buntu przeciw czemuś złemu, o czym mieliśmy się dopiero dowiedzieć. Przez cały film rozwijane miało być poczucie zagrożenia.”

Finalnie również wersja scenariusza Wietza nie została całkowicie zrealizowana, jednak mimo to Łotr 1 przypadł mu do gustu:

„Ostateczna wersja jest świetna. Bardzo podobał mi się ten film. Do czasu premiery nie miałem pojęcia, jak będzie wyglądał. To było jak oglądanie czegoś, co sam napisałem, ale jednocześnie miałem wrażenie, jakbym oglądał coś zupełnie innego. Mimo to naprawdę bardzo mi się podobał.”

A Wy byliście zadowoleni z ostatecznego kształtu Łotra 1 czy zmienilibyście coś w jego scenariuszu? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.