Wydarzenia

Zapoznaj się z pełnym harmonogramem Star Wars Celebration 2019

star-wars-celebration-chicago-2019

Za sprawą oficjalnej strony internetowej Star Wars poznaliśmy szczegółowy harmonogram zbliżającego się wydarzenia związanego z Gwiezdnymi WojnamiStar Wars Celebration Chicago 2019. W poniższym artykule pobieżnie omówimy najważniejsze w naszym odczuciu elementy imprezy. Jeśli chcecie poznać kompletny spis atrakcji, dostępny jest on w odnośniku powyżej.

Wszelkie godziny wydarzeń podaliśmy według czasu środkowoeuropejskiego, czyli takiego, jakim posługujemy się w Polsce.

Dzień 1.

Na 11 kwietnia (czwartek), czyli dzień otwierający imprezę, nie zaplanowano najwyraźniej żadnego większego przedsięwzięcia, które wymagałoby użycia którejkolwiek ze scen, za to kolejne cztery dni obfitować będą w wiele ciekawych punktów programu.

Dzień 2.

12 kwietnia (piątek) zacznie tegoroczną edycję Celebration z ogromnym impetem. O 18:00 rozpocznie się godzinny panel poświęcony Epizodowi IX. Bardzo prawdopodobne, że właśnie w ten dzień ujawniony zostanie tytuł filmu zwieńczającego sagę Skywalkerów oraz zaprezentowany zostanie jego pierwszy zwiastun. Wieczorem, między 20:30 a 21:30, poznamy szczegóły dotyczące gry Vader Immortal: A Star Wars VR Series. W tym samym czasie uczczona zostanie 20-letnia już wspólna historia LEGO oraz Gwiezdnych Wojen. O 22:30 David Collins opowie o roli muzyki w Mrocznym Widmie, natomiast między 23:00 a 00:00 fani będą mogli dowiedzieć się z pierwszej ręki, jak wygląda proces tworzenia stworzeń i droidów zamieszkujących odległą galaktykę. W międzyczasie autorzy gwiezdnowojennych powieści dyskutować będą o zapowiedzianych oraz przyszłych tytułach. Pod koniec dnia Rob Bredow przedstawi kulisy kreowania efektów specjalnych w spin-offie Han Solo, a fani będą mieli okazję przetestować swoją wiedzę w konkursie z nagrodami w kategoriach takich jak: „Never tell me the odds”, „Going Solo”, „A Long Time Ago” oraz „Far, Far Away”.

Dzień 3.

13 kwietnia (sobota) ponownie odrobina czasu zostanie poświęcona na opowieść o tworzeniu stworzeń i droidów widocznych w najróżniejszych zakamarkach ekranów, zaś później, między 18:00 a 19:00, poznać będzie można kolejne detale parków Star Wars: Galaxy’s Edge, między 19:45 a 20:45 wspominany będzie serial animowany Star Wars: Rebelianci. W tym samym czasie wydawnictwo Del Rey ogłosi plany na najbliższe lata, a między 20:30 i 21:30 odbędzie się panel nowej gry od Electronic Arts – Star Wars Jedi: Fallen Order. Następnie posłuchać będzie można rozmów o przeszłych, obecnych oraz przyszłych gwiezdnowojennych projektach Marvela. O 22:30 wystartuje konkurs na najlepszy gwiezdnowojenny cosplay. Między 23:00 a 00:00 dostępny będzie panel poświęcony kobietom świata Gwiezdnych Wojen. Dzień zakończy się panelem na temat powstałych dotąd gier ze świata Star Wars.

Dzień 4.

14 kwietnia (niedziela) rozpocznie się dla polskich fanów, którzy śledzą wydarzenia na ekranach komputerów, o 18:00. Na start pojawi się panel dotyczący serialu The Mandalorian. Podobnie jak w przypadku Epizodu IX, Lucasfilm prawdopodobnie zdecyduje się zaprezentować pierwsze oficjalne materiały promocyjne nowego serialu aktorskiego. O 20:15 Doug Chiang opowie o pracy projektanta w czasie realizacji Mrocznego Widma. Między 20:30 a 21:30 na scenie pojawi się Alan Tudyk, aktor wcielający się w Łotrze 1 w droida K-2SO. Między 22:15 a 23:15, dzięki jednemu z najstarszych działów Industrial Light & Magic, będziemy mogli poznać rolę budowania modeli w tworzeniu efektów specjalnych na potrzeby filmów. I wreszcie o 22:30 Dave Filoni zaprezentuje kolejną zapowiedź 7. sezonu Wojen Klonów.

Dzień 5.

15 kwietnia (poniedziałek) od 18:00 do 19:00 dostępny będzie specjalny panel poświęcony pierwszemu epizodowi sagi Star Wars, który miał premierę dokładnie 20 lat temu, w 1999 roku. Natomiast między 20:30 a 21:30 Warwick Davis – prawdziwy weteran filmowej sagi – będzie zabawiać publiczność anegdotami zza kulis Gwiezdnych Wojen, a w międzyczasie zapowiedziany zostanie 2. sezon animowanego serialu Star Wars: Resistance. O 22:30 rozpocznie się trwająca godzinę ceremonia zamknięcia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.