Książki i komiksy

Zapowiedź, opis i okładka książki „Star Wars. Galaxy’s Edge: Black Spire”

galaxy's-edge-black-spire

Oficjalna witryna Star Wars podzieliła się zapowiedzią kolejnej tegorocznej książki z Nowego Kanonu, jaka zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych. Autorką Star Wars. Galaxy’s Edge: Black Spire jest Delilah S. Dawson, która wcześniej napisała powieść Phasma. Główną bohaterką nowej pozycji jest doskonale znana z wyżej wymienionej książki szpieg Ruchu Oporu Vi Moradi.

Poniżej prezentujemy przetłumaczony opis oraz okładkę autorstwa Darrena Tana:

galaxy's-edge-black-spire-novel-cover

Przespaceruj się wiekowymi ulicami, spotkaj barwne postaci i odkryj sekretną historię Star Wars: Galaxy’s Edge, nadchodzącego rozszerzenia do Parków Disneya!

Po druzgocących stratach poniesionych z rąk Najwyższego Porządku, generał Leia Organa rozsyła swoich agentów po galaktyce w poszukiwaniu sojuszników, azylu i siły ognia – a jej najlepszy szpieg, Vi Moradi, być może właśnie odnalazła to wszystko na odosobnionym świecie na skraju galaktyki.

Planeta bujnych lasów, niebezpiecznych gór i wysokich, skamieniałych drzew – Batuu znajduje się na najdalszej możliwej granicy galaktycznej mapy, to ostatni zamieszkały świat przed tajemniczym obszarem Dzikiej Przestrzeni. Szubrawcy, przemytnicy i poszukiwacze przygód wiążący koniec z końcem w największej osadzie na planecie, posterunku Black Spire, są tutaj, by uniknąć wścibskich spojrzeń i niepotrzebnych komplikacji. Vi, szpieg Ruchu Oporu ścigana przez Najwyższy Porządek, raczej nie jest mile widzianym gościem. A kiedy prom pełen szturmowców zdeterminowanych by ją wyeliminować ląduje w ślad za nią, Vi nie ma pojęcia, gdzie szukać pomocy.

Żeby przetrwać, Vi będzie musiała odszukać bohaterów o dobrym sercu ukrywających się na świecie, który na nowo definiuje łajdactwo i okrucieństwo. Z pomocą zdradzieckiego żołnierza i jej zgryźliwego droida, zaczyna gromadzić barwną ekipę wyrzutków oraz odmieńców, i rozpoczyna misję wzniecenia ognia oporu na Batuu, nim Najwyższy Porządek stłumi go całkowicie.

Książka jest powiązana z powstającym za Oceanem tematycznym parkiem rozrywki Star Wars: Galaxy’s Edge. Premiera powieści ustalona jest na 27 sierpnia. Na razie nie mamy żadnych szczegółów dotyczących polskiego wydania.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.