Gry

„Battlefront II” – zmiany w walce na miecze świetlne opisane w nowej Transmisji!

anakin-screenshot-battlefront-2

Jutrzejszy patch do Star Wars: Battlefront II będzie jednym z większych, jakie do tej pory widzieli fani tytułu od DICE. Poza dostaniem w swoje ręce nowego trybu rozgrywki, gracze otrzymają też długo wyczekiwane zmiany w walce na miecze świetlne. Zupełnie przemodelowany system opisano w najnowszej Transmisji dla społeczności.

Jak dowiadujemy się z wpisu na oficjalnym forum gry, zmianie ulegnie wykorzystanie staminy bohaterów walczących na bliskie odległości oraz efekty atakowania przeciwników, którzy blokują ciosy przy pomocy mieczy świetlnych.

Twórcy zdają sobie sprawę, że obecny system, który oparty jest na „odbijaniu się” od siebie oponentów walczących mieczami świetlnymi, jest daleki od ideału, dlatego też zdecydowano o sporej zmianie w tej materii – starcia przy pomocy broni Jedi i Sithów będą od tej pory płynniejsze, pozwalając na wykonywanie serii ataków. Blokowanie ciosów nadal będzie skuteczne, ale nie będzie powodowało nienaturalnego „odskakiwania” wrogów, które psuło dynamikę walki.

Znacznym zmianom ulegnie też wykorzystanie staminy bohaterów walczących w zwarciu. Jeśli zużyjemy cały pasek energii podczas wykonywania serii ataków, uniemożliwimy sobie wyprowadzenie kolejnych ciosów (do czasu ponownego naładowania paska). Oznacza to, że starcia przy pomocy mieczy świetlnych będą odtąd znacznie bardziej strategiczne, a gracz, który rzuci się w wir walki wymachując bronią na prawo i lewo, bardzo szybko straci możliwość skutecznej ofensywy i boleśnie przekona się o swoim błędzie. Ważne będzie odpowiednie wykorzystanie ataków podstawowych, jak i umiejętności postaci.

Na forum znajdziecie również szczegółowe statystyki nowego systemu walki. Możecie się z nimi zapoznać, jeśli ogólny opis nie jest dla Was wystarczająco klarowny.

Najnowsza aktualizacja do Star Wars: Battlefront II zadebiutuje już 26 marca na platformach PC, PS4 i Xbox One.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.