Książki i komiksy

Najnowszy komiks ujawnia twarz Generała Grievousa sprzed przemiany w cyborga

General-Grievous

Generał Grievous jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych czarnych charakterów uniwersum Gwiezdnych Wojen, jednak do tej pory znaliśmy go jedynie pod postacią cyborga, którego po raz pierwszy zaprezentowano w rysunkowej animacji Star Wars: The Clone Wars z 2003 roku. Zabójca Jedi pojawił się później w Zemście Sithów, by na koniec trafić do serialu animowanego Gwiezdne wojny: Wojny klonów z 2008 roku, gdzie otrzymał rolę jednego z głównych antagonistów serii.

Uwaga! Poniżej znajdują się spoilery z komiksu Star Wars: Age of the Republic – General Grievous #1

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak Generał mógł wyglądać jeszcze zanim stał się maszyną do zabijania, to odpowiedź na Wasze rozważania przynosi kanoniczny komiks Star Wars: Age of the Republic – General Grievous #1. W zeszycie tym Grievous planuje zgładzić dwójkę Jedi podróżujących ku planecie Ledeve, by odwiedzić znajdujące się na jej powierzchni sekretne ruiny świątyni Jedi.

Grievousowi bardzo zależy na pokonaniu Jedi w ich świętym miejscu, co w jego zamyśle ma jeszcze bardziej upokorzyć Zakon. Złoczyńca zaczyna bezcześcić posągi dawnych mistrzów, jednak przeszkadza mu w tym byt Mocy, który rezyduje w ruinach.

Gdy Grievous odnajduje serce świątyni, wkracza do środka, sądząc, że będzie w stanie pokonać mieszkający tam byt. Szybko przekonuje się o skali swojej pomyłki, kiedy jego robotyczne ciało nagle odmawia posłuszeństwa i całkowicie poddaje się woli Mocy.

W pewnym momencie Moc przywraca go do stanu sprzed przemiany w cyborga. Widok jest co najmniej zaskakujący.

grievous-face-comic-book
Marvel Comics
grievous2-face-comic-book
Marvel Comics

Dzięki komiksowi poznaliśmy kanoniczny wygląd rasy Kaleeshan, do których należy bohater omawianego zeszytu.

Wspomniana historia nosi tytuł Burn. Została napisana przez Jody Houser i zilustrowana przez Luke’a Rossa. Star Wars: Age of the Republic – General Grievous #1 jest już dostępne w cyfrowej dystrybucji (w wersji anglojęzycznej).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.