Gry

Twórca „Empire at War” rozmawiał z EA o kolejnej części

star-wars-empire-at-war.jpg

Z pewnością wielu fanom nie trzeba przedstawiać gry Star Wars: Empire at War, która wraz z dodatkiem Forces of Corruption złotymi zgłoskami zapisała się w historii wirtualnych Gwiezdnych Wojen. Strategia czasu rzeczywistego wydana w 2006 roku pozwoliła nam pokierować siłami Rebelii bądź Imperium podczas Galaktycznej Wojny Domowej oraz wziąć udział w starciach na lądzie i w przestrzeni kosmicznej. Jak się okazuje, być może jest szansa na sequel!

Reżyserem Empire at War był Ted Morris, odpowiadający w przeszłości także za serię Command and Conquer, której remaster przygotowuje obecnie dla studia EA. Jeden z fanów gwiezdnowojennej strategii wysłał niedawno maila z zapytaniem o możliwość kontynuacji pierwszej z wymienionych gier. Odpowiedź może napawać pewnym optymizmem.

empire-at-war-mail-sequel-ted-morris.jpg

Jak czytamy:

Dzień dobry,

Przede wszystkim chciałbym wyrazić swoje szczere podziękowania za radość, jaką ty i twoje gry przynieśliście mi w dziecieństwie. Star Wars: Empire at War było zdecydowanie jedną z najlepszych gier RTS, jakie kiedykolwiek powstały i jestem zadowolony, że mogłem tego doświadczyć.

Zastanawiałem się, biorąc pod uwagę twoją niedawną współpracę z EA nad remasterami serii Command & Conquer, czy moglibyśmy ujrzeć podobny proces w przypadku Empire at War i dodatku? Albo nawet sequel?

Dziękuję za twój czas.
Z pozdrowieniam,
– Jake

Cześć Jake!

Przepraszam za późną odpowiedź. Naprawdę doceniamy twoje miłe słowa, którymi podzielę się z resztą ekipy. Z pewnością cieszylibyśmy  się z możliwości pracy nad sequelem EaW i rozmawialiśmy o tym z EA. Wydaje mi się, że są zainteresowani, ale chcą żebyśmy na razie skupili się wyłącznie na remasterach C&C. Jeśli cokolwiek z tego wyjdzie, damy wszystkim znać.

Jeszcze raz dziękuję za maila,
Trzymaj się.

Wygląda zatem na to, że ekipa jest gotowa na rozpoczęcie prac nad kontynuacją, jednak póki co ma związane ręce przez inny projekt. Biorąc jednak pod uwagę niezbyt pozytywne opinie o wykorzystywaniu przez Electronic Arts licencji na gry spod szyldu Star Wars oraz głos wielu fanów czekających na powrót strategii, możemy założyć, że powrót do Empire at War jest całkiem prawdopodobny.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.