Gwiezdne Wojny - Historie

Spin-off o Obi-Wanie potwierdzony! Film nakręci polski reżyser!

Obi Wan

Mimo rzekomego porzucenia projektu przez Lucasfilm, między innymi z powodu porażki finansowej Hana Solo, okazuje się, iż film o Obi-Wanie Kenobim, zgodnie ze znacznie wcześniejszymi doniesieniami, jednak powstanie. Co więcej, na stanowisko scenarzysty i reżysera zatrudniony został uznany polski filmowiec – Patryk Vega.

Jak informuje portal The Hollywood Joker, wszystko zostało już postanowione. Uniwersum Gwiezdnych Wojen dzięki rządom Disneya wzbogacone zostanie o kolejny, trzeci już spin-off, który ma trafić do kin w ciągu najbliższych dwóch lat, a pierwsze szczegóły dotyczące filmu poznać mamy na tegorocznym Star Wars Celebration. Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilm, zapytana o przyczyny podjęcia właśnie takiej decyzji, odpowiedziała:

„Wierzę, że ten film jest nam teraz potrzebny. Być może w ten sposób zdołamy poprawić nasz wizerunek w oczach prawdziwych fanów™ sagi, którzy wciąż tak cierpią z powodu Ostatniego Jedi. Poza tym Obi-Wan to naprawdę wspaniała postać, która zasługuje na ukazanie kolejnych elementów jej historii.”

Do kwestii zaangażowania w projekt twórcy między innymi Botoksu czy dwóch części Kobiet mafii odniosła się natomiast w następujący sposób:

„Patryk Vega napisał niesamowity scenariusz, który z jednej strony obnaża mroczne kulisy Zakonu Jedi, a z drugiej doskonale rozprawia się z psychologią osamotnionego bohatera. Warto dodać, że zrealizował już jeden film z Ewanem McGregorem [Czerwony punkt – przyp. red.], który oczywiście wystąpi w głównej roli, a każdy jego film to gwarantowany hit kasowy.”

Redaktor THJ zbiegiem okoliczności miał również okazję porozmawiać o planowanym spin-offie z samym twórcą świata Star Wars. Co nie powinno budzić żadnych wątpliwości, George Lucas jest zachwycony perspektywą takiej ścieżki rozwoju stworzonego przez niego uniwersum.

Patryk to prawdziwy geniusz, którego filmy zapamiętane zostaną na wieki. Trudno w tych czasach znaleźć równie wybitnego reżysera. Scenarzystę i reżysera! Słowa nie oddadzą tego, jak bardzo cieszę się, że Gwiezdne Wojny zostaną wzbogacone o udział tak nieprzeciętnego umysłu.”

Z całą pewnością jest to wiadomość dnia, a właściwie i całego miesiąca, biorąc pod uwagę, że to dopiero jego początek. Życzymy Wam wesołego 1 kwietnia!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.