Filmy

Przecieki na temat obcego z plakatu Epizodu IX i jego powiązań z Rey

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

Przed powstającym Epizodem IX stoi niełatwe zadanie – film musi w odpowiedni sposób zamknąć historię całej sagi Skywalkerów, która rozpoczęła się przeszło 40 lat temu. By tego odpowiednio dokonać, trzeba uhonorować nie tylko klasycznych bohaterów, takich jak Luke Skywalker, Leia Organa i Han Solo, ale też domknąć wątki postaci zaprezentowanych fanom wraz z Przebudzeniem Mocy. Odpowiedź na pytanie o przebieg fabuły najnowszej odsłony Gwiezdnych Wojen może zawierać plakat, który wyciekł do sieci w ubiegłym miesiącu.

UWAGA! PONIŻEJ ZNAJDUJĄ SIĘ POTENCJALNE SPOILERY Z EPIZODU IX!

Nowe doniesienia sugerują, że dość ciekawą rolę w fabule Epizodu IX ma odegrać obcy, którego możemy dostrzec na wspomnianym plakacie. Fani od dłuższego czasu spekulują na temat znaczenia kosmity, na co odpowiedź prawdopodobnie przynosi najnowszy wpis autorstwa Bespin Bulletin.

https://www.instagram.com/p/BvwKj7OASOU/?utm_source=ig_embed

Jak donosi serwis:

„Ekskluzywnie: Nie jest to nic spektakularnego, raczej są to niewielkie informacje, ale stwierdziłem, że są warte opublikowania. Moje małe dochodzenie dotyczyło jednego z najbardziej zaskakujących fragmentów plakatu Epizodu IX, który wyciekł do sieci, czyli obcego umieszczonego zaraz obok Finna. Informacja ta została mi przekazana przez więcej niż jedno źródło, pochodzi od osób, którym ufam, więc jestem przekonany o prawdziwości tych doniesień. Oto, czego się dowiedziałem:

Rey spotyka kosmitę z plakatu. Nie wiem, czy jest wtedy z nią Poe, Finn i inni, ale ona na pewno go poznaje. Choć obcy sam w sobie nie jest istotny fabularnie, spotkanie z nim prowadzi do czegoś znacznie ważniejszego, co jest rozwijającym się McGuffinem* w Gwiezdnych Wojnach: Epizodzie IX.”

Wieści przekazane przez Bespin Bulletin zdają się sugerować, że nie powinniśmy spodziewać się po kosmicie odegrania istotnej roli w filmie, ale ma on być swoistym katalizatorem dla wątku fabularnego. Osobiście pokusiłbym się w tym miejscu o porównanie do roli, jaką Jar Jar Binks odegrał w Mrocznym Widmie – choć sam w sobie nie był ważną postacią, to jego spotkanie z Qui-Gon Jinnem wpłynęło na dalsze zdarzenia i silnie oddziaływało na głównych bohaterów.

Tradycyjnie pamiętajmy, że wszelkie przedstawione powyżej doniesienia to niepotwierdzone plotki, więc traktujmy je z dozą ostrożności.

Ostatnia części sagi Star Wars zadebiutuje w kinach 19 grudnia 2019 roku.

*Gwoli wyjaśnienia – McGuffin to termin oznaczający przedmiot, miejsce bądź cel napędzający fabułę filmu i motywujący działania postaci.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.