Saga Star Wars

Rian Johnson nie ma nic przeciwko zmianie interpretacji „Ostatniego Jedi” przez Abramsa

rian-johnson-jj-abrams-episode-ix

Po niezbyt przychylnym przyjęciu Ostatniego Jedi przez część fanów Gwiezdnych Wojen, sporo spekuluje się o swoistym cofnięciu różnych decyzji fabularnych z Epizodu VIII w nadchodzącym finale sagi Skywalkerów, który tworzy J.J. Abrams (charakteryzujący się dość bezpiecznym podejściem do kreowania uniwersum).

Reżyser ostatniego jak dotąd epizodu gwiezdnej sagi, Rian Johnson, udzielił podczas niedawnego CinemaConu 2019 wywiadu dla portalu MTV News, w którym został zapytany między innymi o to, czy zna szczegóły dotyczące najnowszego filmu:

„Nie, kilka razy z nim [Abramsem – przyp. red.] rozmawiałem, ale tak naprawdę nie mam nic przeciw usunięciu się w cień i czekaniu na popcorn w dzień premiery, by zobaczyć, co z tego wyniknie. Nie mogę się doczekać.”

Później odpowiedział także na pytanie, jak by się czuł, gdyby w jakiś sposób zmieniono pochodzenie Rey:

„Tak jak powiedziałem, chcę wyzbyć się moich oczekiwań, chcę usiąść wygodnie i dobrze się bawić. Chcę być zaskoczony, podekscytowany. Chcę, żeby [Abrams – przyp. red.] zrobił coś, czego się po nim nie spodziewam. Będę po prostu uczestniczył w tej przygodzie. To właśnie dlatego chodzę na filmy.”

Wygląda więc na to, że Rian nie naciskał w żaden sposób na Abramsa i nie ma zupełnie nic przeciwko temu, by niektóre decyzje fabularne podjęte w Ostatnim Jedi zostały cofnięte, jeśli fabuła i radość z jej przeżywania by tego wymagały.

Czy J.J. Abrams rzeczywiście postanowi zmienić choćby pochodzenie Rey? Przekonamy się o tym już 19 grudnia, kiedy to IX Epizod zagości na ekranach polskich kin. A jeśli jesteście fanami twórczości Riana Johnsona, to oczekiwanie na finał sagi będziecie mogli umilić sobie jesiennym seansem najnowszego filmu reżysera zatytułowanego Knives Out.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.