Filmy

J.J. Abrams o powrocie do Gwiezdnych Wojen i wyzwaniu, jakim okazał się Epizod IX

j-j-abrams-strek-trek-beyond-premiere

Od poznania pierwszych oficjalnie ujawnionych szczegółów, a prawdopodobnie także tytułu Epizodu IX oraz ujrzenia pierwszej zapowiedzi filmu dzielą nas już właściwie tylko godziny. Tymczasem reżyser ostatniego rozdziału sagi Skywalkerów w wywiadzie udzielonym Fast Company miał niedawno okazję pomówić trochę o swoim powrocie do świata Star Wars, który – jak dobrze wiemy – początkowo w ogóle nie był planowany.

»Nie miało mnie tam być. Pracowałem nad innymi sprawami i zakładałem, że moim następnym projektem będzie coś innego. I wtedy zadzowniła Kathy Kennedy i spytała: „Czy rozważyłbyś zupełnie na poważnie zaangażowanie się?” I jak już się zaczęło, wszystko poszło bardzo szybko. To wszystko był szalony skok wiary.«

Nie tylko zupełnie spontaniczny angaż na stanowisko reżysera okazał się być wyzwaniem dla J.J. Abramsa. Jak przyznał, tworzenie filmu stanowiącego kontynuację nie tylko jego Przebudzenia Mocy, ale także zupełnie odmiennego stylem Ostatniego Jedi Riana Johnsona, nie było łatwym zadaniem.

„Miałem pomysły, gdzie historia miałaby zmierzać. Ale nie uwzględniałem ósmej części napisanej przez Riana. Obrał inny kierunek. Musieliśmy zatem odwołać się również do Epizodu VIII. Musieliśmy podążać nie tylko za tym, co sami zaczęliśmy, ale też za tym, co zostało rozwinięte przez kogoś innego. A do tego jeszcze dochodzi podsumowanie dziewięciu filmów. Istnieją określone wątki i zarysy pomysłów na większy obraz opracowane już dekady temu oraz pomysły Lawrence’a Kasdana i moje w czasie przygotowań do Epizodu VII, ale brakuje dokładniejszej i kompletnej wizji na całość, co spowodowało, że wzięcie się za to było ogromnym wyzwaniem.”

Jednocześnie jednak filmowiec zapewnia, że bardzo cieszy się, iż było mu dane zreazlizować ten projekt, który jego zdaniem może okazać się dziełem wyjątkowym.

„Czuję, że mogliśmy osiągnąć coś niesamowicie szczególnego. Powrót do domu przyniósł mi ulgę, ale jestem też wdzięczny, że mogłem to zrobić. I najbardziej ze wszystkiego jestem podekscytowany tym, co myślę, że już mamy.”

My zaś przekonamy się o tym dopiero w grudniu. W międzyczasie natomiast czeka nas jeszcze tegoroczna edycja Star Wars Celebration, podczas której już w piątek, w czasie specjalnego panelu poświęconego Epizodowi IX, powinniśmy dowiedzieć się bardzo dużo o jednej z największych premier 2019 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.