Gwiezdne Wojny - Historie

Maul w „Solo” niemal przemówił głosem z „Mrocznego Widma”, ale Lucasfilm podmienił aktora

4531851-2755962982-maul.

Za jedno z największych zaskoczeń dla widzów oglądających po raz pierwszy spin-off sagi Star Wars poświęcony postaci Hana Solo można uznać pojawienie się w finale filmu Dartha Maula. Po niemal 20 latach od premiery Mrocznego Widma, w czarny charakter ponownie wcielił się Ray Park, jednak głos bohatera został zmieniony.

Co ciekawe, początkowo do nagrania kwestii postaci zaangażowano aktora głosowego, który użyczył Maulowi głosu na potrzeby I Epizodu i dopiero później zdecydowano się go zastąpić Samem Witwerem (głos Maula z seriali animowanych Wojny Klonów i Rebelianci). O tym rozczarowaniu Peter Serafinowicz miał ostatnio okazję pomówić w wywiadzie z portalem Collider:

»Pomyślałem sobie: „Wow, okay, super. Świetnie będzie przywrócić tę postać.” Zagrał go Ray Park, wszystko było tajemnicą. Zdecydowałem się to zrobić. Nagrałem tę scenę, byłem w Pinewood Studios i nawet na planie rozmawiałem z Ronem Howardem o tej postaci i kim się stał. Jakieś pół godziny, czyli około 29 minut więcej niż 20 lat temu, rozmawiałem o nim z George’em Lucasem. No więc zrobiłem to, ale przez cały czas wszystko było sekretem. Nastąpnego dnia Ray Park przybył, żeby nagrać tę właściwą, fizyczną część roli – musieli go przywieźć w przyciemnionej limuzynie – i wszystko odbywało się w części planu, na którą nikt nie ma wstępu, cały czas potajemnie. Byłem bardzo podekscytowany i nie mogłem się doczekać premiery, żeby zabrać dzieci, przyjaciół i mówić, że mam pewien sekret. Byłoby super: poszlibyśmy na nowe Gwiezdne Wojny i okazałoby się, że ich tata tam gra. No a potem zobaczyłem na Twitterze, że ludzie są na premierze i zdałem sobie sprawę, że mnie nie zaproszono. I dostałem maila: „Przepraszamy, ale zmieniliśmy aktora głosowego.” Powiedzieli, że to dla zachowania spójności, no i niby spoko, ale to jednak trochę rozczarowujące.«

Do całego zbioru niecodziennych sytuacji związanych z odsuwaniem kolejnych nazwisk od Solo dorzucić możemy zatem dość niesprawiedliwe potraktowanie oryginalnie użyczającego głosu Maulowi Serafinowicza – o ile samo zastąpienie aktora nie jest niczym złym, wypadałoby go o tym odpowiednio wcześniej poinformować.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.