Saga Star Wars

Bob Iger zapowiada dłuższą przerwę od filmów Star Wars po Epizodzie IX

bob iger staying on

Nie dość, że rozpoczęło się Star Wars Celebration, to wczorajszej nocy miała miejsce też konferencja Disneya, na której m.in. ujawniono szczegóły dotyczące platformy Disney+. Z kolei CEO firmy, Bob Iger, udzielił wywiadu serwisowi Bloomberg, w którym wspomniał co nieco o przyszłości marki Gwiezdnych Wojen.

Jak sam przyznał, nie jest pewien, czy konsumenci są przytłoczeni marką, ale przynajmniej filmowa część uniwersum zaliczy dłuższą przerwę po grudniowej premierze IX Epizodu.

„Nie ogłosiliśmy żadnych konkretnych planów na kolejne filmy. Pewne projekty są w trakcie opracowywania, ale nie ogłosiliśmy ich oficjalnie. […] Zrobimy przerwę na pewien czas i wystartujemy ponownie, ponieważ saga Skywalkerów dobiega końca wraz z dziewiątym filmem. Oczywiście będą kolejne filmowe Gwiezdne Wojny, ale dopiero po jakimś czasie.”

Iger dodał także, że marka bardziej skupi się w tym okresie na serialach – wiadomo o co najmniej dwóch sezonach The Mandalorian oraz nadciągającym w 2021 roku serialu o Cassianie.

Taka decyzja raczej nie powinna dziwić. Przypadek zeszłorocznej premiery Solo pokazał, że sama marka nie jest w stanie przyciągnąć do kin sporej liczby widzów i zmiana nie będzie musiała dotknąć jedynie kwestii marketingu oraz sensownego nadzorowania premier swoich produkcji przez Disneya, ale także samej formuły kinowych filmów, zwłaszcza po zakończeniu sagi. Wspomniane przez CEO opracowywane projekty to prawdopodobnie trylogia Riana Johnsona oraz seria filmów od duetu twórców Gry o tron. Cała trójka dopiero niedawno zakończyła pracę nad swoimi najnowszymi projektami i wkrótce będą mogli zabrać się za przydzielone im produkcje. 

Wielu fanów prawdopodobnie będzie narzekać na tę przerwę, ale nie oznacza to całkowitej stagnacji marki. Nadal będą pojawiać się gwiezdnowojenne książki i bardzo regularnie pojawiające się komiksy. Ponadto po drodze czeka nas premiera gry Jedi: Fallen Order oraz wspomnianych wyżej seriali, które z pewnością umilą czas oczekiwania na kolejną wizytę w kinowej sali na Gwiezdnych Wojnach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.