Saga Star Wars

J.J. Abrams uzasadnia tytuł „The Rise of Skywalker”

The-Rise-of-Skywalker

Ujawniony wczoraj tytuł Epizodu IX wzbudził raczej mieszane reakcje wśród fanów Gwiezdnych Wojen. Na imprezie jednak przebywał współscenarzysta i reżyser filmu, który w wywiadzie udzielonym Entertainment Tonight chętnie wyjaśnił, dlaczego zdecydował się nazwać ostatni rozdział sagi akurat The Rise of Skywalker.

„Po prostu mam wrażenie, że to dobry tytuł dla tego filmu. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest trochę prowokacyjny i wywołuje sporo pytań, ale jestem przekonany, że kiedy zobaczycie film, zrozumiecie, jaki jest jego cel i co oznacza.”

Czyżby zatem miało się okazać, że zwrot „The Rise of Skywalker” będzie odnosić się do fabuły Epizodu IX bardziej bezpośrednio, niż robią to tytuły poprzednich filmów i oznacza coś, czego nie jesteśmy w stanie na tym etapie z niczym powiązać? W Internecie już krążą domysły, według których nazwisko Skywalker zastąpić ma określenie Jedi, co jednocześnie dobrze funkcjonowałoby obok Ostatniego Jedi oraz przesłania filmu Riana Johnsona.

Wszystkiego jednak dowiemy się w swoim czasie – podczas premiery The Rise of Skywalker, która w Polsce przypada już 19 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.