Książki i komiksy

Porcja gwiezdnowojennych zapowiedzi książkowych na najbliższe miesiące

SWC-2019-książki

Jesteśmy już po panelu Star Wars Celebration dotyczącym książek spod szyldu Gwiezdnych Wojen. Wyraźnie rzucił się w oczy brak konkretnych zapowiedzi nowych pozycji dla dorosłych – prawdopodobnie czeka na nas coś jeszcze w kolejnych panelach. Dostaliśmy za to masę szczegółów dotyczących znanych już tytułów.

Przede wszystkim zapowiedziano Journey to Episode IX, czyli projekt wspólny dla książek i komiksów, który przygotuje nas na wieńczący sagę Skywalkerów epizod. Na oficjalne zapowiedzi dzieł wchodzących w jego skład musimy poczekać, jednak ujawniono, że zgodnie z kolorem tytułu, szata graficzna będzie utrzymana w niebieskiej stylistyce.

Po drugie, Alphabet Squadron, czyli książka o tytułowej eskadrze rebelianckich pilotów, która po bitwie o Endor poluje na niedobitki imperialnej armii. Jak się dowiedzieliśmy, dowódcą oddziału będzie Hera Syndulla, bohaterka doskonale znana widzom serialu Star Wars: Rebelianci. Ponadto w powieści pióra Alexandra Freeda pojawi się wątek stresu pourazowego wśród żołnierzy Rebelii. Zdecydowanie jest na co czekać, zwłaszcza, że ma być to pierwsza część trylogii, zaś fabuła powieści ma się komponować z serią komiksową TIE Fighter, która pokaże walkę z perspektywy drugiej strony barykady. Amerykańska premiera książki została wyznaczona na 11 czerwca.

alphabet-squadron-cover

Dostaliśmy także kilka szczegółów dotyczących finałowego tomu kanonicznej trylogii Thrawna pióra Timothy’ego Zahna, czyli Thrawn: Treason. Powieść skupi się na niechęci niebieskiego admirała względem budowanej Gwiazdy Śmierci i jej potencjalnego wpływu na jego lud zamieszkujący Nieznane Regiony. Thrawn ma znaleźć się także w środku konfliktu między dyrektorem Krenniciem oraz wielkim moffem Tarkinem, którego finał mogliśmy oglądać w Łotrze 1. Swoją rolę w powieści znajdzie też Imperator Palpatine – kto wie, może pojawią się wskazówki dotyczące jego występu w The Rise of Skywalker? Za Oceanem książka pojawi się 23 lipca.

thrawn-treason-cover

Oficjalną okładkę otrzymała młodzieżowa powieść Galaxy’s Edge: A Crash of Fate, której premiera w USA będzie miała miejsce 6 sierpnia. Historia napisana przez Zoraidę Cordovą skupi się na relacji dwójki pilotów z planety Batuu.

a-crash-of-fate-cover.jpg

Z mniejszych newsów – potwierdzono, że w powieści Black Spire u boku głównej bohaterki – Vi Moradi – zobaczymy uwielbianą przez fanów postać Kardynała, którego mogliśmy poznać w innej powieści autorki Delilah S. Dawson, czyli w PhasmieDelilah pracuje obecnie także nad ilustrowaną powieścią The Skywalker Saga, która na nowo opowie historię niesamowitej rodziny. Ponadto Justina Ireland, która napisała wcześniej w ramach serii Flight of the Falcon książkę Lando’s Luck, pracuje nad kolejną powieścią, gdzie istotną rolę odegra Sokół Millennium. Pojawią się też dwie kolejne książki z serii Be more… Christiana Blauvelta. Do Vadera i Yody wkrótce dołączą Leia oraz Lando. Zapowiedziano także małe co nieco dla najmłodszych czytelników – Creatures Big & Small od Calliope Glass oraz Katie Cook, książkę dźwiękową Creatures vs. Aliens autorstwa Pablo Hidalgo, Droid Tales: C-3PO Does Not Like Sand napisaną przez Caitlin Kennedy i zilustrowaną przez Briana Kesingera oraz Rey and Pals od autora znanej i cenionej serii Darth Vader and Son, czyli Jeffreya Browna.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.