Gry

Co już wiemy o „Jedi: Fallen Order”?

Jedi-Fallen-Order-Second-Sister

Podczas trwającego wciąż Star Wars Celebration Chicago odbył się panel poświęcony grze Star Wars Jedi: Fallen Order (pol. Star Wars Jedi: Upadły zakon). Prócz ujawnienia nam pierwszego zwiastuna produkcji tworzonej przez zespół z Respawn Entertainment, zdradzono także wiele szczegółów odnoszących się do fabuły, świata przedstawionego oraz niektórych mechanik. W międzyczasie ukazywały się także przecieki odnoszące się do gry. Wszystkie te wieści i plotki zebraliśmy dla Was poniżej, abyście mogli lepiej zrozumieć, czym jest nowy tytuł ze świata Gwiezdnych Wojen.

Najważniejsze informacje zostały wypunktowane:

 • Akcja Fallen Order rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z Zemsty Sithów a tymi z Nowej Nadziei.
 • Głównym bohaterem jest były padawan Zakonu Jedi imieniem Cal Kestis, który cudem uniknął czystki Jedi, znanej szerzej jako Rozkaz 66.
Star-Wars-Fallen-Order-Cal
Cal Kestis
 • W rolę protagonisty wciela się Cameron Monaghan, którego możecie kojarzyć m.in. z roli Jokera w serialu Gotham.
 • W trakcie swoich przygód Cal będzie korzystał z uszkodzonego miecza świetlnego o niebieskiej klindze, który ma rozwijać się razem z bohaterem i postępami fabuły. Historia miecza stanowi istotny element fabuły, lecz na ten moment wiemy tylko tyle, że nie należał on do Kestisa od początku swojego istnienia.
 • Po Wojnach klonów bohater żyje w ukryciu i trudni się złomowaniem okrętów (chociażby wycofanych z użycia Venatorów) na planecie Bracca. Nauczył się nie wychylać i nie zwracać na siebie uwagi, jednak pewne wydarzenia sprawiły, że w końcu zainteresowali się nim imperialni Inkwizytorzy. Wokół tego motywu będzie oscylować fabuła Upadłego zakonu.
 • Towarzyszem przygód, pomocnikiem i przyjacielem Cala będzie mały droid BD-1. W ramach mechaniki gry będzie on pełnił funkcję zwiadowcy oraz pomoże rozświetlić mrok niektórych lokacji, jakie przyjdzie nam eksplorować.
Cal-and-BD1-Fallen-Order
Cal i BD-1
 • Kolejną przyjaciółką Cala będzie Cere, mająca również stać się jego mentorką. Nie będzie to jednak mentorstwo jak w przypadku mistrza i ucznia Zakonu Jedi.
 • Jeśli wierzyć udostępnionym dotąd informacjom, głównym antagonistą gry będzie Druga Siostra – Inkwizytorka służąca pod rozkazami Dartha Vadera. Wiemy o niej, że jest niezwykle inteligenta i sprytna. Nie jest to postać nowa dla kanonu, ponieważ pojawiła się już w komiksie Darth Vader #19. Krążą również plotki, że Druga Siostra to tak naprawdę Barriss Offee – możecie ją znać z serialu The Clone Wars (padawanka Luminary Unduli, która w pewnym momencie obróciła się przeciw Zakonowi Jedi, a po jej skazaniu słuch po niej zaginął). Traktujcie jednak te doniesienia z ostrożnością.
Jedi-Fallen-Order-trailer-2019
Druga Siostra
 • Równie groźnymi przeciwnikami Cala będą Inquisitor Trooperzy – imperialne klony, wyszkolone do walki z ocalałymi Jedi. Będą stanowić forpocztę Inkwizycji, a ich głównym zadaniem jest osłabienie rycerza Jedi, zanim na miejsce przybędą sami Inkwizytorzy. W grze określani będą oni także jako Purge Trooperzy.
Inquisitor-Troopers-Fallen-Order
Purge Trooperzy i Druga Siostra
 • W trakcie swoich przygód Cal odwiedzi nie tylko planety stworzone na potrzeby gry, ale również światy doskonale znane fanom uniwersum z innych materiałów źródłowych.
 • Pokonując kolejne lokacje, protagonista będzie zdobywał nowy sprzęt, dzięki któremu ulepszy swój ekwipunek oraz podróżującego z nim droida BD-1.
 • Gra ma wystarczyć „na znacznie dłużej niż 5 godzin”. Choć nie mówi nam to zbyt wiele, to możemy założyć, że historia i lokacje będą wystarczająco rozbudowane, by przyciągnąć graczy na dłużej.
 • Pod kątem rozwiązań gameplayowych tytuł będzie czerpać garściami z produkcji pokroju Star Wars: The Force UnleashedStar Wars: Jedi Knight oraz Uncharted.
 • Postać będzie zwinna, ma charakteryzować się responsywnym sposobem poruszania się, zaś mechanika walki przypadnie do gustu między innymi fanom Sekiro: Shadows Die Twice.
 • Reżyserem produkcji jest Stig Asmussen (odpowiedzialny za God of War 3), a pewne fragmenty wątku fabularnego są dziełem Chrisa Avellone’a, czyli scenarzysty gier Star Wars: Knights of the Old Republic IIFallout 2 oraz Fallout: New Vegas.
 • Co więcej, Jedi: Fallen Order tworzony jest na silniku Unreal Engine 4 – z pewnością jest to dobra wiadomość, jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość deweloperów należących do Electronic Arts jest „zachęcana”, by opierać swoje produkcje o silnik Frostbite (dość zawodny w przypadku gier niebędących shooterami).
 • Premiera Upadłego zakonu zaplanowana jest na 15 listopada 2019 roku. Tytuł będzie pozbawiony mikropłatności i stanowi doświadczenie wyłącznie dla pojedynczego gracza. Zagramy w niego na platformach Xbox One, PS4 oraz PC.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.