Seriale

Co wiemy o nowych odcinkach „Wojen Klonów”?

celebration-tcw

Prócz zwiastuna nowych odcinków, na wczorajszym panelu poznaliśmy też całkiem sporo detali odnoszących się do finału Wojen Klonów. Co zatem zdradzili nam Dave Filoni, Sam Witwer, Ashley Eckstein Dee Bradley Baker?

Przede wszystkim zmieniono numerację odcinków. Wcześniej mówiło się o tym, że nowe 12 odcinków zostanie wydanych w ramach kolejnego, siódmego sezonu, jednak obecnie traktowane one są jak druga połowa szóstego sezonu, który na ekranach mogliśmy oglądać w 2014 roku.

Dostaliśmy nie tylko trailer, ale także trzy krótkie klipy, będące fragmentami odcinków. Pierwszy z nich dotyczy jednostki specjalnej Bad Batch, której losy mogliśmy śledzić w czterech opublikowanych i kanonicznych, lecz niedokończonych odcinkach serialu. Drugi skupia się na Ahsoce i jej życiu na Coruscant po opuszczeniu Zakonu Jedi, zaś trzeci (jeszcze nieukończony) pokazuje jej spotkanie z Anakinem i Rexem na krótko przed wyruszeniem na Mandalorę. Wszystkie trzy fragmenty możecie obejrzeć poniżej.

Na ich podstawie możemy przypuszczać, że wspomniane 12 odcinków zostanie podzielone na trzy 4-odcinkowe historie. Pierwszy będzie ukończoną i, jak zaznaczył Filoni, odrobinę zmienioną historią Bad Batch z niedokończonych epizodów. Drugi skupi się na Ahsoce i jej życiu na Coruscant, głównie na poziomie 1313, gdzie spotka nowe bohaterki – Trace i Rafę Martez. Finał serialu, zgodnie z przewidywaniami fanów, będzie opowiadał o oblężeniu Mandalory, które miało miejsce już w trakcie akcji znanej z Zemsty Sithów. Jednym z kluczowych punktów tej historii ma być pojedynek na miecze między Ahsoką i Maulem. Jak dowiadujemy się od Dave’a, „to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy pojedynek, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy”.

Co interesujące, do udziału w tworzeniu serialu zaproszono Raya Parka, czyli odtwórcę roli Maula w Mrocznym Widmie. Brał on udział w sesjach motion-capture, dzięki czemu pojedynkujący się Maul zaprezentuje dokładnie ten sam styl walki, co w swoim filmowym występie. Z kolei Sam Witwer, podkładający postaci głos, przyznał, że arc na Mandalorze jest szokujący i jest najlepszą rzeczą, nad jaką pracowali w kontekście postaci Maula.

tcw-celebration-maul.jpg

tcw-celebration-rex

Zaprezentowano też galerię projektów postaci, znanych oraz nowych, podczas której podkreślono, że choć styl serialu został zachowany, to niektóre projekty zostały poprawione i wyglądają odrobinę inaczej (choćby przedstawiony wyżej Kapitan Rex). Ponadto Dave podzielił się kilkoma swoimi szkicami oraz tym, jaki wpływ na jego pracę wywarł George Lucas.

Niestety nie podzielono się z nami datą premiery serialu, ale wiadomo, że pojawi się on na platformie Disney+. Na zakończenie panelu pokazano także pierwszy plakat promujący nadchodzące odcinki.

the-clone-wars-final-season-poster-celebration.jpg

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.