Książki i komiksy

Nowy, tajemniczy projekt literacki ze świata Star Wars

project-luminous-logo

Na ostatnim panelu wydawniczym tegorocznego Celebration podzielono się z nami kolejnym projektem literackim. Enigmatycznie brzmiący Project Luminous ma pojawić się w 2020 roku.

W projekcie biorą udział znani i lubiani twórcy gwiezdnowojennych powieści oraz komiksów – Claudia Gray (Utracone gwiazdy, Więzy krwi, Master & Apprentice), Charles Soule (Dark Lord of the Sith, Lando), Justina Ireland (Lando’s Luck), Cavan Scott (Adventures, Dooku: Jedi Lost) i Daniel Jose Older (Ostatni Strzał). Cała grupa zebrała się na Skywalker Ranch i tam wspólnie oglądała Nową Nadzieję oraz Imperium Kontratakuje. Autorzy sugerują, że to naprawdę duży projekt, ale na razie nie chcą zdradzać szczegółów.

Fanom pozostają spekulacje nad formą projektu. Czy będzie to kolejna antologia w stylu From a Certain Point of View, tylko stworzona z myślą o 40-leciu V Epizodu? A może będzie to większa seria książek i komiksów, na wzór znanych ze starego kanonu Nowej Ery Jedi Przeznaczenia Jedi? Prędzej jesteśmy w stanie uwierzyć w to drugie – zwłaszcza, że po premierze The Rise of Skywalker odblokowany dla twórców zostanie okres Trylogii Sequeli, zaś logo projektu w czasach Legend firmowało erę Dziedzictwa, która skupiała się na czasach od 40 roku po bitwie o Yavin.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.