Książki i komiksy

Podsumowanie panelu komiksowego ze Star Wars Celebration

star-wars-comics-marvel

W trakcie Star Wars Celebration odbył się panel poświęcony przyszłym komiksom ze świata Gwiezdnych Wojen. Z ramienia wydawnictwa Marvel na scenie pojawili się Greg Pak, Ethan Sacks, Tom Groneman oraz przedstawiciel Lucasfilm Story Group Matt Martin.

Jedyną nową zapowiedzią była 6-zeszytowa miniseria Target Vader tworzona przez Robbiego ThompsonaMarca Laminga. Historia będzie dotyczyła ekipy skupionej wokół bohatera imieniem Valance (jeden z protagonistów całkiem dobrej serii komiksowej Han Solo – Imperial Cadet oraz cyborg-łowca nagród z należących do Legend komiksów, wydawanych pod koniec lat ’70 przez Marvela), która planuje łowy na Dartha Vadera. O ile sam pomysł na komiks może być ciekawy, tak kiedy tylko o nim przeczytałem, przewróciłem oczami. Naprawdę, kolejna seria o Vaderze? O ile oba dotychczasowe ongoingi (Darth Vader oraz Dark Lord of the Sith) były świetne, a wychodząca obecnie miniseria Dark Visions pretenduje do miana mojej ulubionej miniserii komiksowej w Kanonie, tak tworzenie kolejnych zeszytów dotyczących postaci Mrocznego Lorda robi się już po prostu nudne. Jeśli ktokolwiek z Marvela to czyta, to proszę, dajcie odpocząć tej postaci.

target-vader-announcement

Wyjawiono także, czego będzie dotyczyć miniseria Galaxy’s Edge, która poruszy temat pewnego sklepu z rzadkimi artefaktami na planecie Batuu. Autor historii – Ethan Sacks – podzielił się również kilkoma stronami z wnętrza komiksu oraz zdradził, że pojawią się nawiązania do znanych bohaterów.

Twórcy poruszyli też kwestię one-shotów wchodzących w skład publikowanej obecnie serii Age of Rebellion oraz przyszłej Age of Resistance:

  • numer o Boba Fetcie ma być utrzymany w klimatach westernowych;
  • opowieść o Hanie Solo będzie toczyła się krótko po Nowej Nadziei;
  • historia Finna zostanie osadzona w czasach, gdy był on szturmowcem (i sprzątaczem) w Bazie Starkiller;
  • numer poświęcony Rey opowie o przystanku, jaki razem z Chewbaccą zaliczyła podczas podróży do Luke’a Skywalkera;
  • Phasma zostanie przedstawiona na wczesnym etapie jej kariery w Najwyższym Porządku;
  • w Age of Resistance Special pojawią się historie o Holdo, Maz Kanacie i BB-8;
  • Poe spotka w swoim zeszycie niespodziewanego mentora z przeszłości;
  • opowieść o Huxie jest rzekomo najciekawszą w całej serii.

Ponadto Greg Pak, nadzorujący Age of Rebellion, zdradził, że razem z Philem Noto przejmie główną serię komiksową Star Wars od numeru #68. W ich pierwszym wspólnym arcu pojawi się motyw wysłania przez Imperium sond zwiadowczych w poszukiwaniu bazy Rebeliantów (początek Imperium Kontratakuje), co sugeruje, że akcja komiksów będzie działa się na krótko przed V Epizodem

Potwierdzono także daty wydania dwóch zeszytów – 32. zeszyt Aphry zadebiutuje w maju, a nowy arc skupi się na rodzinie i przeszłości kontrowersyjnej archeolożki. Z kolei już w kwietniu dostaniemy pierwszy zeszyt miniserii TIE Fighter, powiązanej z książką Alphabet Squadron. Miniseria opowie o wrogach eskadry, czyli imperialnej jednostce Shadow Wing, ale jeszcze z czasów po wydarzeniach ukazanych w Imperium Kontratakuje. W miniserii pojawi się Lyttan Dree – jeden z bohaterów miniserii Han Solo – Imperial Cadet.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.